Wielki finał sezonu

"Być jak Dr Strangelove" - reż. Marcin Liber - Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

18 czerwca 2016r., o godz. 19:00 na Dużej Scenie Szaniawskiego odbędzie się PREMIERA spektaklu: „BYĆ JAK DR STRANGELOVE (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur)”.

„Przetrwanie katastrofy nuklearnej jest możliwe. Trzeba tylko ewakuować ludzi do kopalń, promieniowanie nie przedrze się przez skały. Na szczęście mamy dużo kopalń.
O tym, kto zejdzie na dół, zdecyduje komputer, biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia, płodność i inteligencję. Selekcja nie będzie oczywiście dotyczyć sfer władzy, które należy zachować dla przedłużenia porządku. Przy odpowiednim stosunku mężczyzn do kobiet, na przykład jeden do dziesięciu, odnowienie całego narodu zajmie nie więcej niż 20 lat..."!

Zespół twórców nagradzanego „Na Boga", zaprasza do świata „Doktora Strangelove'a".

„Być jak Dr Strangelove" to inspirowana dziełami Stanleya Kubricka opowieść o szaleńcach u władzy. Uznany reżyser Marcin Liber opowiada historię obłąkanego amerykańskiego generała Jacka D. Rippera, który wydaje pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku jądrowego na ZSRR.
Tylko w ten sposób można raz na zawsze skończyć z komunizmem i dostać się do seksualnego raju.

Prezydent USA na gorącej linii z premierem ZSRR, reżyser Stanley Kubrick we własnej osobie, cała prawda o amerykańskim locie na Księżyc i żywa bomba atomowa flirtująca z bohaterskimi pilotami bombowca – i w końcu sam Jack D. Ripper – współczesna wersja Kuby Rozpruwacza – plus chór mężczyzn chętnych do wojny – na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu już od 18 czerwca 2016 roku.

Wielki finał sezonu POWODZENIA, KOWBOJU!

Będzie śmiesznie, ale na pewno nie do końca.

Spektakl inspirowany: „Być jak Stanley Kubrick", „Dr Strangelove, albo jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", „2001: Odyseja kosmiczna" oraz „Męskimi fantazjami".

Premiera: 18 czerwca 2016 / godz. 19.00 / Duża Scena

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2016
Portrety
Marcin Liber

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...