Wielkie operowe przeboje charytatywnie

Zespół Opery Krakowskiej dla Dobczyc

Opera Krakowska organizuje nadzwyczajny koncert przebojów operowych i operetkowych, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc osobom poszkodowanym przez nawałnicę, która przeszła nad Dobczycami w nocy z 22 na 23 sierpnia. Koncert odbędzie się 13 września o godz. 18.30 w nowym budynku Opery Krakowskiej, przy ul. Lubicz 48.

- Jesteśmy wrażliwi na krzywdę. To jest nasz gest solidarności z mieszkańcami Dobczyc. Dzielimy się tym, co umiemy robić, a więc przekazywaniem emocji przez muzykę. Artyści oraz nasze zespoły techniczne wezmą udział w koncercie bez honorariów - mówi Bogusław Nowak, dyrektor Opery Krakowskiej.

W charytatywnym koncercie wystąpią artyści Opery Krakowskiej oraz zaproszeni soliści gościnni. Swój udział potwierdzili m.in.: Ewa Biegas, Aleksandra Chacińska, Agnieszka Cząstka, Katarzyna Oleś-Blacha, Bożena Zawiślak-Dolny, Andrzej Biegun, Mariusz Godlewski, Tomasz Kuk i Adam Zdunikowski. Orkiestrę i solistów poprowadzi Tomasz Tokarczyk. 

Bilety na koncert, na którym zabrzmią największe przeboje z oper m.in. Rossiniego, Bizeta, Verdiego, Pucciniego i operetek m.in. Straussa, Lehara, Szymanowskiego, będzie można nabyć od 1 września w Kasie Opery Krakowskiej.
Ceny biletów zostały określone na poziomie minimalnym – 40, 60 i 100 zł w zależności od kategorii miejsca, jednak każda z osób zainteresowanych udziałem w koncercie będzie mogła zadeklarować wyższą kwotę, która wspomoże szczytny cel.

(-)
Materiały Opery
31 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia