Wiesław Gołas doznał udaru

Aktor ma problemy ze zdrowiem

O stanie zdrowia 90-letniego aktora poinformowała jego żona. W rozmowie z "Super Expressem" Maria Krawczyk-Gołas przekazała, że Wiesław Gołas czuje się już lepiej, ale wciąż ma problemy z mową.

Maria Krawczyk-Gołas poinformowała, że aktor Wiesław Gołas doznał udaru jeszcze w październiku. Wcześniej nie podawano tej wiadomości - aktor w spokoju dochodził do zdrowia. Jego żona przyznała, że choć Wiesław Gołas czuje się już lepiej, wciąż ma problemy z mową.

Aktor na razie przebywa w domu; nie wychodzi, by nie narażać się na inne choroby. "Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze" - powiedziała "Super Expressowi" Maria Krawczyk-Gołas.

Wiesław Gołas. Kim jest aktor?
Wiesław Gołas obchodził swoje 90. urodziny 9 października. Szersza publiczność kojarzy go z roli Tomka Czereśniaka w serialu "Czterej pancerni i pies". Aktor występował także w "Kabarecie Starszych Panów", popularnym w PRL-u serialu "Kapitan Sowa na tropie" czy filmach: "Żona dla Australijczyka", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą".

Choć kojarzony głównie z rolami i postaciami komediowymi, przyznawał, że jego życie, pomijając wczesne dzieciństwo, był dramatyczny. "Prawdę mówiąc, więcej mam w sobie tragizmu niż komizmu, a raczej komizm tragiczny. Źródeł tego upatruję w okresie okupacji, kiedy siedziałem, jako 13-14 latek z Szarych Szeregów, trzy miesiące w więzieniu w Kielcach, na gestapo, gdzie trzykrotnie mnie badano i cudem się uratowałem" - mówił w rozmowie z "Trybuną" w 2005 r.

(-)
Onet.Kultura
17 lutego 2021
Portrety
Wiesław Gołas

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...