Więźniowie zagrają Szekspira

w sobotę spektakl zagości w Warszawie

Teatr Polski zaprasza 6 kwietnia o g. 19 na "Sen nocy letniej" z udziałem więźniów z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

"Sen nocy letniej" został zrealizowany wspólnie z więźniami z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim w ramach projektu Centrum Kultury w Lublinie -Zapaleni.org, którego celem jest zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osób, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym. Działania warsztatowe z udziałem więźniów prowadzone były od czerwca 2012 roku w specjalnie dobranych zespołach, które zajmowały się przygotowaniem spektaklu - zarówno od strony aktorskiej jak i scenograficznej.

Premiera odbyła się w październiku 2012 roku. Spektakl towarzyszył Gali wręczenia Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy organizowanej przez Festiwal Konfrontacje Teatralne, przyznawanej przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy osobom zaangażowanym w ochronę praw człowieka, działaniom na rzecz wykluczonych oraz działalności na rzecz interesu publicznego. W tym roku nagrodę otrzymała Ewa Milewicz. W Warszawie odbędzie się jedno przedstawienie, które jest jednocześnie wydarzeniem w ramach cyklu Forum Debaty Publicznej Prezydenta RP Nowy wymiar polityki karnej.

W spektaklu oprócz więźniów występują również zawodowi aktorzy: Dariusz Jeż, Paulina Połowniak, Dorota Porowska, Katarzyna Tadeusz.

Koordynacja projektu: Dariusz Jeż, Łukasz Pruchniak Scenografia: grupa warsztatowa prowadzona przez Jacka Fijałkowskiego Kostiumy: Marta "El Bruzda" Góźdź Muzyka na żywo: Łukasz Pruchniak Światło: Grzegorz Polak Dźwięk: Błażej Kalinowski Grafika: Kama Bubicz Zdjęcia: Marta Zgierska i Maciek Rukasz - Agencja BlowUp Sufler: J. J. Obsada: Dariusz Jeż, Dorota Porowska, Angelika Kujawiak, Sebastian Czech, Szymon Semeniuk, Paulina Połowniak, Katarzyna Tadeusz, Andrzej Fiuk, Krystian Jawłoszewicz-Budrik, Adrian Gmiterczuk, Sebastian Grygny, Marta "El Bruzda" Góźdź, Borys Wysocki Produkcja: Anna "Fruza" Stępień, Festiwal Konfrontacje Teatralne.

(-)
Materiał Organizatora
5 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia