Wioleta Komar zgarnia kolejne nagrody

"Diva" - reż. Stanisław Miedziewski - Teatr Rondo w Słupsku

Trwa dobra passa Wiolety Komar. Słupska aktorka w ostatni weekend zagrała na 29. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i Festiwalu Garderoba Białołęki w Warszawie. Na pierwszym otrzymała nagrodę za kreację aktorską. Natomiast jury warszawskiego konkursu przyznało jej pierwsze miejsce.

Dodatkowo publiczność przyznała jej Grand Prix i nagrodę aktorską, a Stanisław Miedziewski odebrał wyróżnienie za reżyserię.

Na te przeglądy Wioleta Komar pojechała prosto z Niemiec, gdzie zagrała na festiwalu w Kiel. Jury przyznało jej nagrodę za kreację aktorską, a widzowie - nagrodę publiczności. - Bardzo się cieszę z tak dużej liczby nagród, zarówno od profesjonalnego jury, jak i od publiczności - mówi Wioleta Komar. - Widzom i jurorom podoba się kreacja aktorska, ale również minimalizm, bo na scenie jestem sama, bez żadnych rekwizytów.

Nie są to pierwsze nagrody dla "Divy". Spektakl, aktorka i reżyser zostali wyróżnieni m.in. w Gdańsku, na Litwie, na Ukrainie i USA. W "Divie" Wioleta Komar wciela się w postać Nory Sedler, primadonny assoluty scen operowych, która jesienią 1941 r. zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto. Wojenne wspomnienia wracają do niej po latach.

(-)
Materiał Teatru
3 grudnia 2014

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...