Wiosna w Ogrodzie

Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek

Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zaprasza na uroczyste otwarcie po zimie. Ze względu na posadzone tam delikatne rośliny w okresie zimowym Ogród pozostawał zamknięty dla spacerowiczów. Od 1 kwietnia będzie zamykany jedynie na noc oraz na czas imprez biletowanych

Liczący ponad dwa hektary Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek powstał po przebudowie Parku Staromiejskiego (Parku Kopernika, a wcześniej Parku Hanki Sawickiej). Jest to obecnie jeden z najpiękniejszych zakątków w mieście, przypominający przedwojenny miejski ogród – z wysokim, pięknie kutym ogrodzeniem, starannie utrzymanymi trawnikami, alejkami w odtworzonym XIX-przedwojennym układzie oraz odbudowaną przez Teatr słynną dziewiętnastowieczną parkową fontanną (chłopiec z łabędziem).

Ogród Staromiejski jest wspaniałym miejscem zabaw dla wrocławskich dzieci.  Specjalnie dla nich przygotowano plac wyłożony miękką gumą oraz stylizowaną na dziewiętnastowieczną przepiękną francuską karuzelę z wizerunkami wrocławskich zabytków. Stanęła tu również woliera, w której mieszkają niezwykłe ptaki z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu – odporne na niskie temperatury egzotyczne gatunki, np. bażant złoty. Całodobowa ochrona, monitoring oraz wysokie ogrodzenie z bramą zamykaną na noc chronią Ogród przed zniszczeniami i sprawiają, że jest to jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych miejsc w mieście. W ciągu dnia każdy gość może wejść do Ogrodu bez jakichkolwiek opłat.

W dniu otwarcia - 1 kwietnia 2011 o godz. 17.00 - podczas uroczystego otwarcia Ogrodu zagrają: Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych i Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje muzyki klasycznej i filmowej.
Na dzieci czekać będą bezpieczny plac zabaw z miękką gumową podłogą i wielka francuska karuzela.

Kwiecień w Ogrodzie Staromiejskim:


16 kwietnia 2011
- w godz. 11.00 - 14.00 Dzień Alergii (Organizatorzy: Wrocławski Teatr Lalek, Fundacja Rzecz Walki z Alergią)
Celem projektu jest podniesienie świadomości profilaktyki alergologicznej  wśród dzieci i ich rodziców oraz umożliwienie dostępu do badań alergologicznych dzieciom, które nie mają tej możliwości na co dzień. W programie: Darmowe testy alergologiczne, filmy, wykłady, rozmowy; teatralny żart – musical „alergologiczny” w wykonaniu lekarzy i naukowców; specjalna edycja projektu „Biała Ławeczka” – tym razem poświęcona alergii. Na pytania rodziców i dzieci odpowiadać będą wybitni alergolodzy.

29 kwietnia 2011
o godz. 16.00 - "Powrót Mamuta" - spektakl Bajkobusu

30 kwietnia 2011
- w godz. 12.00 - 15.00 Dzień Familijny Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego
W programie m.in. "Biała Ławeczka", filmy i wykłady.

Koncerty:


Kwartet Staromiejski - 2 kwietnia 2011 o godz. 17.30; 3 kwietnia 2011 o godz. 13.30; 9 kwietnia 2011 o godz. 17.00; 10 kwietnia 2011 o godz. 13.00; 17 kwietnia 2011 o godz. 13.00; 30 kwietnia 2011 o godz. 13.00

Anna Hejno
Materiały Organizatorów
30 marca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia