Wirtualna Akademia Teatralna

Cykle filmów o teatrze - Za Kulisami, Kątem Ucha, Słowami Kompozytora

Zachęcam do zapoznania się z nowym projektem Fundacji Kultura i Dziedzictwo Ponad Granicami pod hasłem Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa. Jest to wirtualna uczelnia, w ramach której realizowane są spotkania, koncerty, warsztaty i wykłady dla różnych grup wiekowych i o różnych zainteresowaniach.

Szczególnie chciałabym zainteresować Państwa materiałami o tematyce teatralnej. W ramach projektu zrealizowaliśmy trzy cykle filmów, które są dostępne na naszym kanale YouTube.

Słowami Kompozytora – musical Piloci – https://www.youtube.com/watch?v=Cd__dWSn4hc
Jakub Lubowicz, współautor jednego z najpopularniejszych polskich musicali ostatnich lat, opowiada o jego powstawaniu i pracy w Teatrze Roma. Film pokazuje unikatowe, nie pokazywane dotąd ujęcia z próby do wersji koncertowej musicalu. Podziękowania dla warszawskiego Teatru Roma za możliwość zrealizowania zdjęć i zaproszenia na próbę.

Za Kulisami - https://www.youtube.com/watch?list=PLv8_2KsumnN6LV40Y0H0k-VWErN1PV8vT&v=jR8C11hnYC4
Wszystkich zainteresowanych kulisami teatru zapraszamy na cykl spotkań z aktorką Aleksandrą Ciejek. Artystka w czasie wykładów i warsztatów dla młodzieży uchyli rąbka tajemnicy jak wygląda teatr po drugiej stronie kurtyny. Opowie także o pracy ekipy czuwającej nad przestawieniem i warsztacie aktorskim.

Kątem Ucha - https://www.youtube.com/watch?list=PLv8_2KsumnN5BDPoVQh1q2_Yu_va2rsDo&v=-2vRvMIG7Uw
Słuchowisko autorskie online to propozycja dla wszystkich fanów radia, którzy chcieliby spróbować swoich sił przy tworzeniu tego rodzaju wydarzenia. Młodych twórców w tajniki pracy radiowej wprowadzi Adam Wojtyszko – autor i reżyser słuchowisk radiowych w Polskim Radiu.

Agnieszka Ciborowska
Materiał Fundacji
18 listopada 2020

Książka tygodnia

Czescy ekspresjoniści
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jindřich Chalupecký

Trailer tygodnia