Witkacy pod strzechy

Witkacy pod strzechy - Teatr Rondo - Słupsk 2019

Coraz więcej Witkacego pod strzechą. 22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza - "Witkacy pod strzechy".


Chcę być zdrowy chłop morowy!
Chcę głowę trzymać do góry!

Mamy niezmierną przyjemność zaprosić wszystkich artystów inspirujących się twórczością Witkacego do wzięcia udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu jakim jest 22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy"! Unikatowość naszego Festiwalu kryje się w tym, że daje on możliwość skonfrontowania twórczości teatralnej, plastycznej, fotograficznej, awangardowej, muzycznej, klasycznej, filmowej, tanecznej czy jakiejkolwiek innej – warunek jest jeden: musi ona nawiązywać do dzieł, filozofii bądź życia Witkacego. Jesteśmy otwarci na każdą formę wyrazu artystycznego, dzięki czemu „Witkacy pod strzechy" umożliwia zetknięcie się artystów reprezentujących różne nurty i środowiska twórcze.

W tym roku „Witkacy pod strzechy" odbędzie się w dniach 19-21 września 2019 roku w Teatrze Rondo w Słupsku. Ekscentryczne Jury według własnego uznania przyzna nagrody finansowe!

Artystów rozdartych między zamiarem a spełnieniem, zachęcamy do podjęcia decyzji nieprzekraczalnie do dnia 12 sierpnia 2019 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa do Festiwalu znajdują się pod linkiem: http://www.witkacy.art.pl/do-pobrania

Zachęcamy również do śledzenia profilu Witkacy pod strzechy na Facebooku, gdzie znajdują się najnowsze informacje i ciekawostki dotyczące Konkursu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres rondo@sok.slupsk.pl bądź na nr telefonu 600075536.

___

Festiwal organizowany przez:
- Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr RONDO
- Słupski Ośrodek Kultury

Współorganizacja i wsparcie wszelakie:
- Instytut Witkacego
- Pismo „Witkacy! czyste dusze w niemytej formie"

Zadanie dofinansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.

(-)
Materiał organizatora
9 sierpnia 2019

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...