Wkrótce premiera "Bohaterek"

"Bohaterki" - reż. Ewelina Marciniak - Scena Przodownik

Bohaterki to opowieść o trzech kobietach nie potrafiących sobie poradzić z samotnością, przebywających ciągle ze sobą, balansujących między wzajemnym uzależnieniem a zmęczeniem własnym towarzystwem.

Bohaterki to opowieść o trzech kobietach nie potrafiących sobie poradzić z samotnością, przebywających ciągle ze sobą, balansujących między wzajemnym uzależnieniem a zmęczeniem własnym towarzystwem. Odbijają się w nich postacie znanych „teatralnych trójek” – czechowowskie Trzy siostry, czy Prezydentki Schwaba, opowiadające nieustannie swoją porażkę. Na przeciwległym biegunie znajduje się czwarta, której wszystko się udaje - każdą porażkę przekuwa w sukces, a upokorzenie w siłę. Wątki wszystkich kobiet łączy mężczyzna pojawiający się znienacka w domu. Okazuje się jednak, że jego cel nie jest zbieżny z marzeniami kobiet. Wręcz przeciwnie - całkowicie je przekreśla. Wobec takiej sytuacji trzeba zachować się bohatersko. Spektakl jest próbą przyjrzenia się sytuacji kobiet zdeterminowanych silnym pragnieniem bliskości I postawionych wobec przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Postać niebezpiecznego mężczyzny znajdującego się w samym środku kobiecego domu pcha opowieść w rejony fabularnej opowieści z gatunku thrillera.

8 maca 2013 / piątek / godz. 19.00 / Scena Kameralna
9 marca 2013 / sobota / godz. 20.15 / Scena Kameralna
10 marca 2013 / niedziela / godz. 20.15 / Scena Kameralna

DOBRE WIADOMOŚCI POKAZY POPREMIEROWE

APOKALIPSA JUŻ BYŁA NASTAŁ CZAS DOBRYCH WIADOMOŚCI!

Biblijna i współczesna historia Joshuy - żydowskiego proroka i Jurka Hanokri - dziennikarza wyrzuconego
z Polski na fali antysemickich czystek w 1968 roku. Opowieść reżyserowana przez Piotra Głowackiego - jednego z najbardziej znanych aktorów młodego pokolenia.

9 marca 2013 / sobota / godz. 18.00 / Duża Scena;
10 marca 2013 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

Bilety do nabycia w kasie Teatru, telefonicznie pod nr 74 66 49 695 lub mailowo biuro@teatr.walbrzych.pl

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...