Wkrótce START

6. Festiwal Teatrów Studenckich START w Kielcach

Już tylko miesiąc dzieli nas od Festiwalu Teatrów Studenckich START - Kielce 2019. Festiwalu, który ma łączyć środowisko akademickie z całej Polski wokół teatru i stwarzać miejsce do wypowiedzi młodzieży akademickiej na deskach teatru.

START odbędzie się w tym roku od 3 do 6 kwietnia w Kielcach, a młode grupy teatralne wystąpią na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz w Kieleckiego Centrum Kultury.

Wydarzenie to jest unikatowym w skali kraju konkursowym przeglądem spektakli studenckich przygotowanych przez studentów z uczelni nieartystycznych, a festiwal nastawiony jest na promocję studenckiej aktywności w sferze kultury. Podczas VI edycji Festiwalu START wystąpią teatry studenckie z Warszawy, Katowic, Gdańska, Olsztyna czy Lublina.

Cztery festiwalowe dni to okazja do zapoznania się z dziesięcioma studenckimi spektaklami teatralnymi, czterema występami muzycznymi oraz wernisażem. Inaugurację uświetni występ Teatru Układ Formalny, który w ramach pokazu mistrzowskiego zaprezentuje spektakl "Wszyscy=bogowie we krwi".

W trakcie festiwalu jury w składzie: Joanna Kasperek, Jerzy Moszkowicz, Marek Kantyka zdecydują o przyznaniu nagrody Grand Prix, dodatkowo publiczność zdecyduje o nagrodzie publiczności.

Organizatorami Festiwalu START są Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.

Przedsięwzięcie ma charakter niekomercyjny.

Filip Pyśniak
Materiał organizatora
2 marca 2019

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...