Wojtyła wraca do Krakowa

"Karol" - reż. Krzysztof Korwin-Piotrowski - Agencja Kreatywna PRC

Spektakl został stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników papieża anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu.

Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej ma przenieść widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II.

Spacer z Ojcem Świętym po górskich szlakach Beskidów, klimatycznych uliczkach Krakowa i majestatycznym placu św. Piotra w Watykanie i przeżywanie najważniejszych wydarzeń z historii Polski i Europy XX w. - to tło, w jakim pokazana jest biografia papieża Polaka. Przez cały spektakl publiczność poznaje Karola Wojtyłę przede wszystkim jako człowieka - "przyjaciela wiernych", który nigdy nie zatraca swojej żarliwości, zaangażowania, pasji i głęboko humanistycznej miłości do ludzi, nawet wtedy, gdy historia zsyła doświadczenia bolesne, najtrudniejsze z możliwych. Na scenie natomiast pojawią się gwiazdy: Edyta Geppert, Anna Wyszkom oraz bracia Cugowscy. W rolę Karola Wojtyły wcieli się Jacek Kawalec.

Zapowiada się więc największe widowisko religijne tego roku.

Musical Karol promowany jest m.in przez teledysk z piosenką pt. Rozmowa z synem, którą wykonuje Agata Nizinska - aktorka wcielająca się w postać matki Karola Wojtyły.

SB
Przewodnik Katolicki
24 lutego 2017

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia