Woody Allen wg Śmigasiewicza

"Śmierć" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Teatr im. Mickiewicza zaprasza 9 listopada na premierę gorzkiej komedii, autorstwa niezrównanego mistrza paradoksalnego humoru, jednego z najbardziej oryginalnych Reżyseruje Waldemar Śmigasiewicz.

O drugiej w nocy do drzwi Kleinmana puka przeznaczenie, a jego spokojne, poukładane życie zmienia się w koszmar. Wbrew własnej woli zostaje wyciągnięty z domu i przypisany do jednej z frakcji, która szuka szaleńca, odpowiedzialnego za liczne zbrodnie dokonane w mieście. Klienman ma otrzymać jakieś samodzielne zadanie w tej akcji, ma realizować część tajemniczego, misternego planu, ale nigdy nie dowie się nic ponad to, że szaleniec "jest nocnym markiem, bo zabija pod osłoną nocy". Pozostawiony sam sobie, błądzi po ulicach, bojąc się własnego cienia, bojąc się śmierci.

Z każdą minutą rośnie w nim przekonanie, że musi stać się kolejną ofiarą mordercy. Waldemar Śmigasiewicz podkreśla, że nikt tak dotkliwie, od czasów Charliego Chaplina nie zestawiał śmiechu i płaczu, jak Woody Allen, nikt nie ukazał tak dobitnie, jak jedno przenika drugie.

(-)
Materiał Teatru
8 listopada 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia