Wracają "Jaś i Małgosia"

"Jaś i Małgosia" - reż: Zbigniew Lisowski - Teatr im. Andersena w Lublinie

Po bardzo długiej przerwie (to już ponad rok) na deski Teatru Andersena wraca spektakl "Jaś i Małgosia" w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego.

Opowieść o dwójce dzieci, które zgubiły się w lesie, to historia, którą raczą nas rodzice i dziadkowie od maleńkości. To jednocześnie jedna z najbardziej okrutnych opowieści dla dzieci. Przynajmniej w oryginalnej wersji Braci Grimm. Ojciec porzucający dzieci w lesie , bo nie może ich wyżywić. Starucha trzymająca chłopca w klatce i tucząca go niczym prosię, z zamiarem zjedzenia. W końcu rozkoszne dzieci wpychające starszą panią do rozpalonego pieca. 

W spektaklu przygotowanym przez zespół Teatru Andersena, może nie jest tak okrutnie, a starucha to atrakcyjna pani w szpilkach, jednak przesłanie zostaje to samo. Czy dziecięca ( i nie tylko) pazerność i łakomstwo ma swoje granice? I czym najłatwiej skusić dziecko? Bo już chyba nie pierniczkiem? 

Do domku "Cioci Jadzi", tak określa siebie Baba Jaga, zostają zaproszeni nie tylko tytułowi bohaterowie, ale również cała widownia. I o ile wejść jest całkiem prosto, wystarczy rozwinąć i połknąć cukierek, o tyle z wyjściem ze słodkiego raju jest już problem... NIEDZIELA 27 maja 2012, godz. 12.00 spektakl od lat 6

(-)
Materiały Teatru
24 maja 2012

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia