Wręczenie "Kamyka Puzyny"

"Kamyk Puzyny" - Nagroda im. Konstantego Puzyny

Dziś, 13 kwietnia, o 20 w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego odbędzie się wręczenie Nagrody im. Konstantego Puzyny połączone z performansem "Kształty stałe" w reżyserii Łukasza Twarkowskiego przygotowanym przez Teatr Polski w Podziemiu.

Nagroda została przyznana "dla aktorek, aktorów i publiczności wrocławskiego Teatru Polskiego protestujących w obronie wartości artystycznych wypracowanych w ostatnich latach i niszczonych na skutek błędnych decyzji administracyjnych".

Nagroda - przyznawana za łączenie twórczej działalności z zaangażowaniem w życie publiczne - w tym roku trafi do tych, którzy z zaangażowaniem, na scenie oraz poza nią, bronią teatru, którego niepodważalną jakość współtworzyli. Nagroda została przyznana po raz trzeci. W ubiegłych latach jej laureatami byli Komuna// Warszawa oraz Justyna Sobczyk.

Nagroda powstała z inicjatywy redakcji "Dialogu", a jej fundatorem jest Instytut Książki. Przyznaje ją Kapituła złożona z redaktorów "Dialogu" i kolejnych laureatów. Laureat otrzymuje 10 tys. złotych oraz statuetkę "Kamyk Puzyny" zaprojektowaną przez Krzysztofa M. Bednarskiego.

(-)
Materiał organizatora
13 kwietnia 2017
Portrety
Konstanty Puzyna

Książka tygodnia

Słownik biograficzny teatru polskiego, tom III: 1910-2000
Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk,
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia