Wrzesień na scenie Bohema House

Scena pierwszego na świecie Teatru Ekologicznego Bohema House kończy wakacyjną przerwę i zaprasza na nowe wydarzenia.

Na młodych widzów i nie tylko czeka premiera spektaklu eko-akrobatycznego Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu, oraz pokazy iluzjonisty, pod nazwą Magia Recyklingu. W drugiej połowie września w otoczeniu Teatru otwiera się Rodzinne Edukacyjne Centrum Rozrywki Ekologicznej – RECRE.

Teatr Ekologiczny Bohema House to istniejąca od 2020 roku inicjatywa, której efektem są 4 edukacyjne eko-spektakle dostępne w internecie. Od kwietnia br. te przedstawienia są prezentowane na żywo w siedzibie Teatru przy ul. Smugowej 46a na warszawskiej Białołęce. W ciągu ostatnich miesięcy spektakle Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle oraz Calineczka. Magia tkwi w naturze obejrzało już tysiące widzów. Dzięki temu jest realizowany główny cel przyświecający inicjatywie, jakim jest szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska.

W środę, 21 września o godzinie 10:00 będzie miała premierę kolejna sztuka w ramach Teatru Ekologicznego Bohema House. Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu to adaptacja baśni J.Ch. Andersena poruszająca bardzo ważny problem współczesnego świata, jakim jest wszechogarniający nas smog. Śpiew profesjonalnych aktorów, podniebne akrobacje oraz liczne układy taneczne tworzą smutną historię o obojętności społeczeństwa, zarówno w stosunku do jakości powietrza, którym oddychamy, jak i do umierającej z zimna dziewczynki, która jest alegorią obumierającej Ziemi. W roli tytułowej wystąpi Sylwia Przetak, reżyserem spektaklu jest Michał Derlicki.

We wrześniu odbędą się także pokazy magii, które spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez widzów zarówno tych mniejszych, jak i całkiem dorosłych. Przedstawienie Magia Recyklingu pobudza wyobraźnię, intryguje, rozśmiesza i przenosi widzów do czarodziejskiego świata iluzji, a jednocześnie, zapoznaje z tematyką gospodarowania odpadami i ochrony zasobów Ziemi. Magiczne show, to nie tylko widowiskowe zniknięcia przedmiotów, czy efektowne transformacje, to także edukacja ekologiczna. Pokazy prowadzi Marcin Cichomski – profesjonalny iluzjonista z bardzo bogatym doświadczeniem.

Dużo się będzie działo także na terenie otaczającym Teatr. W drugiej połowie miesiąca, dokładnie 17 i 18 września w godzinach 10:00 – 17:00, zostanie uroczyście otwarte największe Rodzinne Edukacyjne Centrum Rozrywki Ekologicznej – RECRE. To pierwsze takie miejsce na mapie Polski, gdzie za pomocą sztuki wysokiej i stanowisk interaktywnych całe rodziny będą mogą zobaczyć jak dbać o środowisko naturalne. Wyjątkowa ścieżka dydaktyczna będzie służyć rekreacji i nauce przez doświadczenie.

Październikową nowością, z której ucieszą się nie tylko fani poezji Bolesława Leśmiana, będzie wyjątkowy performance pod tytułem Natura Ludzka, autorstwa Beaty Jewiarz - aktorki i dziennikarki.

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz spektakli na stronie www.bohemahouse.com. Spektakle Teatru Ekologicznego Bohema House są także dostępne online pod adresem: vod.ekocykl.org.

__
Bohema House sp z o.o. to spółka powołana do realizacji i zarządzania pierwszym na świecie Teatrem Ekologicznym Bohema House, którego celem jest edukacja polskiego społeczeństwa na temat kryzysu klimatycznego i recyklingu poprzez sztukę. Spółka zarządza także największym Rodzinnym Edukacyjnym Centrum Rozrywki Ekologicznej – RECRE, zlokalizowanym na warszawskiej Białołęce, gdzie za pomocą sztuki wysokiej i stanowisk interaktywnych całe rodziny mogą zobaczyć jak dbać o środowisko naturalne.

Marek Gnap
Teatr Ekologiczny Bohema House
8 września 2022

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia