Wrzesień z festiwalem

1. Festiwal Teatru Nie-Złego - Legnica

- Nie ma w Polsce festiwalu, podczas którego przez cztery dni można uczestniczyć w tak różnorodnych teatralnych zjawiskach - zapewniał Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej, promując Festiwal Teatru Nie-Złego

Imprezę, którą zaplanowano na 22-25 września w Legnicy, organizują: Fundacja Teatr Nie-Taki i Teatr im. Modrzejewskiej.

- Nie powielamy mód, prezentujemy artystów oryginalnych, świetnych warsztatowo - mówiła Katarzyna Knychalska, koordynatorka festiwalu, prezeska Fundacji Teatr Nie-Taki.

Jest już program imprezy. Teatr Modrzejewskiej pokaże "Próbę Orkiestry". Gośćmi nie z pierwszych stron gazet będą: Teatr Korez z Katowic z "Cholonkiem" granym wyłącznie w śląskiej gwarze, Asocjacja 2006 z Poznania ("Ziemia Ulro - zakazane obrzędy), Divadlo Alfa z Pilzna ("Trzej muszkieterowie"), Teatr Cinema z Michałowic ("Nie mówię tu o miłości"), Teatr Witkacego z Zakopanego ("Bal w operze"), Teatr Dada von Bzdülöw & SzaZa z Gdańska ("Caffe Latte").

Widzowie za darmo obejrzą "Ziemię Ulro..." i posłuchają koncertu Kapeli ze Wsi Warszawa. Bezpłatne imprezy mają być gwarancją dostępu do kultury dla wszystkich. - Otwieramy się na ludzi wyłączonych z odbioru kultury, oprócz spektakli, organizując warsztaty edukacji teatralnej dla dzieci, dorosłych i seniorów - zapowiedziała Marta Pulter z Fundacji.

Małgorzata Matuszewska
Gazeta Wrocławska
12 maja 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...