Wrześniowe spektakle dla młodzieży i dorosłych

"Śmieszny staruszek" - reż. Wiesław Hejno - Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na wrześniowe spektakle dla młodzieży i dorosłych: Śmieszny staruszek - 10 września, godz. 19.00; 11 września, godz. 17.00.

Śmieszny staruszek w reżyserii Wiesława Hejny (premiera 10 lutego 2001) to jeden z najsłynniejszych w Polsce spektakli lalkowych dla dorosłych - niezwykła inscenizacja poruszającego dramatu Tadeusza Różewicza. Reżyser rozbił głównego bohatera na kilka postaci (lalki wykonane i animowane w różnych technikach). Koncept ten stanowi nie tylko nowatorskie podejście inscenizacyjne do znanego utworu, ale także próbę jego nowego odczytania.

W pokazach przedpremierowych przedstawienie zdobyło: nagrodę za scenografię w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; I nagrodę za reżyserię, I nagrodę za zbiorową kreację aktorską i III nagrodę za muzykę na XX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu; I nagrodę – dla najciekawszego spektaklu festiwalu na V Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie; zostało również uhonorowane Dyplomem Zarządu Głównego ZASP za wybitną zbiorową kreację aktorską w technice lalkowej.

UWAGA! Dla wszystkich z Państwa, którzy przyjdą we wrześniu na przedstawienie Śmieszny staruszek, mamy wyjątkowy prezent - pięknie wydaną płytę z filmowym zapisem spektaklu i nowym programem przedstawienia. Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Wrocław w ramach obchodów Roku Tadeusza Różewicza.

oprac. mo
Materiały Teatru
6 września 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...