Współczesność w trzech odsłonach

16. Wakacyjny Przegląd Przedstawień

W czasie Wakacyjnego Przeglądu Teatrów (28-31 lipca) na scenie Rozrywki wystąpią: Teatr Studio im. S. I. Witkiewicza i Och-Teatr z Warszawy. Przegląd otworzy "Sierpień" w reż. Grzegorza Brala.

Motywem przewodnim spektakli Teatru Studio jest współczesność. Pokazana w trzech jednakowo interesujących inscenizacjach, choć w różny sposób. 28 lipca (godz. 19) aktorzy Studia zaprezentują "Sierpień", w reż. Grzegorza Brala. Autor sztuki - Tracy Letts kreśli portret rodziny, której (poza pokrewieństwem) nic nie łączy. Tragiczna śmierć ojca sprawia, że próbują odnaleźć pozory wspólnoty. Fala wspomnień odnawia jednak urazy i pretensje. Znakomite role, dużo emocji i refleksji. Bilety: 30-90 zł.

Podobnie wiele pytań przynosi "Oleanna" Davida Mameta, w reż. Krzysztofa Stelmaszyka. Historia skomplikowanych relacji między studentką i profesorem zaczyna się od zwykłej konsultacji. On jest wykładowcą, ona nie wszystko z jego wywodów rozumie, więc on proponuje jej coś na kształt korepetycji... Spektakl - 29 lipca, o godz. 19. Bilety: 30-90 zł

"Dwojga biednych Rumunów mówiących po polsku" Doroty Masłowskiej rekomendować nie trzeba. Spektakl w reż. Agnieszki Glińskiej obsypany został nagrodami. W Rozrywce - 30 lipca, o godz. 19. Bilety: 40-100 zł.

Czwarta propozycja WPT pochodzi natomiast z zupełnie innej "galaktyki". To "Zemsta" Aleksandra hrabiego Fredry - łakomy kąsek dla widzów stęsknionych pogodnej klasyki. W Och-Teatrze zrealizował ją Waldemar Śmigasiewicz, w Chorzowie zobaczymy 31 lipca, o g. 17.30 i 20.30. Bilety: 45-120 zł.

Henryka Wach-Malicka
Polska Dziennik Zachodni
15 lipca 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...