Wspólny wieczór kolędowy

Kolędy świata w Operze Śląskiej - 2021

Od wielu lat, Opera Śląska w Bytomiu zaprasza melomanów do swojej siedziby podczas świąt Bożego Narodzenia na wspólny wieczór kolędowy.

W tym roku zaprezentujemy koncert, który został zrealizowany w 2020 roku we współpracy z TVP3 Katowice. Wydarzenie to zobaczyło ponad 100 tysięcy widzów. „Kolędy świata" zostaną zaprezentowane już 17, 18, 19 grudnia oraz 26 grudnia.

W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem" czy „Lulajże Jezuniu", usłyszymy wyjątkowo oryginalne utwory, które przybyły do nas z różnych krajów Europy, a nawet z różnych kontynentów, m.in. z Afryki czy Ameryki Południowej. W wśród nich „African Noel", „Szczedryk" z Ukrainy, hiszpańska pieśń Ariela Ramireza „Trzej Magowie"(Los Reyes Magos z Navidad Nuestra) czy francuska „Mały dobosz" (L'enfant au tambure). Założeniem koncertu jest sięgnięcie zarówno po muzykę dawną, jak i współczesną. Nie zabraknie zatem również ulubionych przez wszystkich świątecznych przebojów jak „We wish you a Merry Christamas" czy „I'm dreaming of a White Christmas".

W koncercie wystąpią soliści Opery Śląskiej: Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Marta Huptas, Ewelina Szybilska, Adam Sobierajski, Adam Woźniak oraz Zbigniew Wunsch, Chór oraz Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego. Autorami aranżacji są Łukasz Unger, Adam Jarzmik, Przemysław Zych i Szymon Klekowicki.

Zapraszamy!

Więcej informacji na www.opera-slaska.pl

Anna Włodarczyk
Materiał Opery Śląskiej
15 grudnia 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia