Wstęp Wolny Festiwal

darmowe zwiedzanie instytucji kultury

Darmowe zwiedzanie krakowskich muzeów, a także bezpłatne seanse filmowe w kinach i spektakle w teatrach to główne atrakcje imprezy "Wstęp Wolny Festiwal", która odbędzie się w weekend.

W ramach festiwalu krakowianie i turyści bezpłatnie wejdą do tych placówek kultury, których budowę i wyposażenie dofinansowała w ostatnich latach Unia Europejska.

- To pierwsza edycja festiwalu. Jeśli będzie się on cieszył zainteresowaniem, to w przyszłym roku odbędzie się też w innych miastach Małopolski - powiedział Andrzej Bańka, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich województwa małopolskiego, które organizuje przedsięwzięcie.

Od piątku do niedzieli swoje zbiory udostępnią: Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, Muzeum Lotnictwa Polskiego. Placówki będzie można zwiedzić indywidualnie lub z przewodnikiem.

Zainteresowani poznają też wnętrza Teatru im. Juliusza Słowackiego, Teatru Ludowego, Teatru Groteska, Teatru Scena Stu, Teatru Łaźnia Nowa oraz Opery Krakowskiej.

Będzie okazja, aby obejrzeć takie sztuki jak: "Pacjent EGBDF" (na zdjęciu, Teatr im. Juliusza Słowackiego), "Lataj z Krystyną" (Teatr Groteska), "W imię Jakuba S." (Łaźnia Nowa), "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" (Teatr Ludowy), "Amelka" (Teatr Groteska), i operę "Wesele Figara" (Opera Krakowska).

W kinie Mikro widzowie zobaczą filmy "Stand up Guys" i "Drugie Oblicze", a w kinie Kijów.Centrum "The Iceman" i "Middle of Nowhere".

Na dzieci szczególne atrakcje czekają w parku edukacyjnym Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który przygotował zabawy i warsztaty o nazwach: "Władca Pierścieni", "W poszukiwaniu zaginionej szkatułki", "Fizyka balonika".

(-)
(PAP)
20 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...