Wszystko dla miłości

"Rozmowy poufne" w Łodzi

12 i 13 marca o godz. 19 w Teatrze Powszechnym zagrają aktorzy Teatru Słowackiego z Krakowa. Pokażą "Rozmowy poufne" na podstawie scenariusza Ingmara Bergmana. Spektakl Iwony Kempy był światową prapremierą sceniczną tekstu wielkiego szwedzkiego reżysera.

Poznajemy historię Anny, która od lat żyje w pozbawionym emocji małżeństwie z wikarym. Spektakl rozpoczyna się poufną rozmową, którą Anna prowadzi z pastorem Jakubem przyznając się do zdrady. Kochankiem kobiety jest student teologii i kandydat na pastora. Anna decyduje się na bezkompromisowe poświęcenie dotychczasowej stabilności. "Wędrujemy (czy raczej skaczemy) po wydarzeniach z życia Anny - cofamy się w przeszłość, zaglądamy w przyszłość. Taki ostry rytm dobrze organizuje spektakl, chroni go przed ześlizgnięciem się w jakże często spotykane na scenach łzawe rozbabrywanie duchowych problemów" - pisała w recenzji Joanna Targoń.

Ewa Pilawska, dyrektor artystyczny festiwali: - "Rozmowy poufne" urzekły mnie kunsztem reżyserii Iwony Kempy, która znakomicie zakomponowała dojmujący świat Bergmana. Wpisała go w doskonale zaplanowaną teatralnie przestrzeń. Dojrzałe kreacje aktorskie, spokojnie i klarownie odsłaniają historię nieudanych miłości.

mowa
Gazeta Wyborcza Łódź
12 marca 2009

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia