Wybieramy najlepszych

Plebiscyt Publiczności w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza do udziału w organizowanym po raz czwarty Plebiscycie Publiczności. Pod ocenę widzów poddane zostały spektakle - premiery w 2011 roku na Dużej Scenie i na Scenie Miniatura: "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", "Himmelweg. Droga do nieba", "Udręka życia", "Witkacy - jedyne wyjście", "Ziemia obiecana".

Od 2 stycznia widzowie mogą wybrać najlepszych w kilku kategoriach: spektakl, reżyseria i  scenografia, najlepsza aktorka i najlepszy aktor oraz w nowej kategorii: najlepszy aktor/ aktorka występujący gościnnie na scenach naszego teatru.
    
Uczestnictwo w plebiscycie polega na wypełnieniu kart plebiscytowych, które w wersji papierowej są dostępne w Teatrze – w kasie, w foyer obu scen, w Biurze Rezerwacji. Głosować można również w Internecie, gdzie została umieszczona lista i  regulamin plebiscytu (www.slowacki.krakow.pl). Swoje typy należy wysłać na adres info@slowacki.krakow.pl  Teatr zachęca też widzów do uzupełniania kart plebiscytowych opiniami na temat wybranych spektakli. Dla uczestników plebiscytu przewidziano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wydawnictwo Literackie i oficynę Znak oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego. Plebiscyt trwa do 29 lutego 2012, wyniki zostaną ogłoszone 27 marca, tradycyjnie w Międzynarodowym Dniu Teatru.
     
W poprzednich edycjach plebiscytu,  w kategorii najlepszy spektakl wygrywały sztuki: „Tango Piazzolla”, „Beatrix Cenci” i „Ojciec”.

Piotr Wasilewski
Materiały Teatru
11 stycznia 2012

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...