Wybieramy najlepszych

Plebiscyt Publiczności w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza do udziału w organizowanym po raz czwarty Plebiscycie Publiczności. Pod ocenę widzów poddane zostały spektakle - premiery w 2011 roku na Dużej Scenie i na Scenie Miniatura: "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", "Himmelweg. Droga do nieba", "Udręka życia", "Witkacy - jedyne wyjście", "Ziemia obiecana".

Od 2 stycznia widzowie mogą wybrać najlepszych w kilku kategoriach: spektakl, reżyseria i  scenografia, najlepsza aktorka i najlepszy aktor oraz w nowej kategorii: najlepszy aktor/ aktorka występujący gościnnie na scenach naszego teatru.
    
Uczestnictwo w plebiscycie polega na wypełnieniu kart plebiscytowych, które w wersji papierowej są dostępne w Teatrze – w kasie, w foyer obu scen, w Biurze Rezerwacji. Głosować można również w Internecie, gdzie została umieszczona lista i  regulamin plebiscytu (www.slowacki.krakow.pl). Swoje typy należy wysłać na adres info@slowacki.krakow.pl  Teatr zachęca też widzów do uzupełniania kart plebiscytowych opiniami na temat wybranych spektakli. Dla uczestników plebiscytu przewidziano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wydawnictwo Literackie i oficynę Znak oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego. Plebiscyt trwa do 29 lutego 2012, wyniki zostaną ogłoszone 27 marca, tradycyjnie w Międzynarodowym Dniu Teatru.
     
W poprzednich edycjach plebiscytu,  w kategorii najlepszy spektakl wygrywały sztuki: „Tango Piazzolla”, „Beatrix Cenci” i „Ojciec”.

Piotr Wasilewski
Materiały Teatru
11 stycznia 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...