Wybrali Nowarę

Jan Nowara nowym dyrektorem w Siemaszkowej.

Z poufnych źródeł wiadomo, że komisja konkursowa mająca dokonać wyboru nowego dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na zebraniu 24 bm. wskazała Jana Nowarę, który w nieodległej przeszłości pełnił już tę funkcję.

Żeby jednak teraz mógł  ją objąć potrzebna jest jeszcze zgoda zarządu województwa podkarpackiego. W składzie komisji zasiedli przedstawiciele marszałka województwa, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, zakładowych organizacji związkowych w teatrze i stowarzyszeń twórczych.

O stanowisko dyrektora po odwołanym Remigiuszu Cabanie ubiegało się dziesięciu kandydatów. Obok Jana Nowary największe szanse mieli Jacek Bunsch i Waldemar Matuszewski.

Jan Nowara do 2003 r. był dyrektorem Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Wtedy zarząd województwa, pod zarzutem m.in. doprowadzenia teatru na skraj bankructwa, zwolnił go dyscyplinarnie. Zadłużenie jakie Nowara pozostawił wynosiło prawie pół miliona zł. Jednak Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał zwolnienie Nowary jako niezgodnie z prawem, do pracy jednak go nie przywrócił.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
25 marca 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki