Wydarzenia na cztery głosy

"Sex machine" - reż. Tomasz Man - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Na Małej Scenie - laboratorium małych, nowatorskich form teatralno-muzycznych - wystawiamy "Sex machine", autorski spektakl Tomasza Mana.

Przedstawienie zapowiada się jako interesujący eksperyment formalny - widzowie otrzymają bezprzewodowe słuchawki, jak w tzw. „silent disco”, i tylko dzięki nim będą mogli usłyszeć muzykę i oprawę dźwiękową spektaklu. To pierwszy tego rodzaju eksperyment w Polsce, kiedy widzowie i aktorzy spotykają się we wspólnie intymnej przestrzeni dźwiękowej - w stereofonicznych słuchawkach.

„Sex machine” to skonstruowana z matematyczną precyzją psychologiczna historia zaborczej matki i syna-egoisty. Autor stylizuje tekst na kształt greckich tragedii, opisujących złamanie społecznego tabu. Stawia pytania o granice poświęcenia, miłości, obowiązku i moralności, rozpisując partyturę wstrząsających wydarzeń na cztery głosy.

W bohaterów dramatu wcielą się aktorzy Teatru Muzycznego Capitol: Justyna Szafran, Justyna Antoniak, Konrad Imiela i Cezary Studniak.

Tekst zrealizowano wcześniej w postaci słuchowiska w radiowej Trójce – Tomasz Man otrzymał nagrodę za jego reżyserię, a Karbido – za muzykę na XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2011”.
Warstwa dźwiękowa zespołu Karbido, autorów oprawy muzycznej do wielu spektakli teatralnych i słuchowisk, została stworzona do wrocławskiego przedstawienia na nowo i całkowicie różni się od poprzedniej „słuchowiskowej” odsłony.

(-)
Materiały Teatru
25 maja 2012

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia