Wydarzenia towarzyszące

XXXI Festiwal Szkół Teatralnych

Organizatorzy poza szeregiem doskonałych sztuk przygotowali dla widzów także szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących.

KOSTIUM. WYSTAWA ASP W ŁODZI.

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, od 23 kwietnia do 20 maja 2013

Pracownia Kostiumu Teatralnego ASP w Łodzi wraz z Teatrem Nowym im. Kazimierz Dejmka i PWSFTVIT im. L. Schillera zapraszają do foyer Teatru Nowego (ul. Więckowskiego 15, Łódź) na wystawę Kostium. Na wystawie będzie można zobaczyć projekty kostiumów, wizualizacje postaci filmowych i scenicznych bohaterów, foto-montage, collages, projekty semestralne, realizacje dyplomowe studentów i dyplomantów, projekcje wideo PRACOWNI KOSTIUMU TEATRALNEGO I FILMOWEGO, która realizuje autorski program ćwiczeń i wykładów Ewy Bloom Kwiatkowskiej – scenografa, malarza, twórcy wideo. Prace z lat 2009-2012 powstały na Wydziale Sztuk Wizualnych, gdzie od 2009 roku rozwija się nowa specjalizacja Technik Teatralno–Filmowych oraz na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Wystawa przygotowana we współpracy z Teatrem Nowym im Kazimierza Dejmka i PWSFTVIT im L. Schillera w Łodzi.

SYTUACJA CODZIENNA. NA MOTYWACH „OLEANNY” DAVIDA MAMETTA

Teatr Studyjny, Sala Dydaktyczna
26 kwietnia, piątek, g. 19.00
Obsada: Agata Bykowska (studentka), Michał Kosela (profesor)
Tematem przedstawienia są badania nad warsztatem aktorskim, którego główną ideą jest skonstruowanie roli teatralnej, gdzie aktor korzysta z codziennej sytuacji realistycznej i kształtuje na jej podstawie sytuację teatralną noszącą możliwie jak najwięcej cech wyżej wspomnianej sytuacji codziennej. W warstwie treści spektakl porusza problemy władzy, systemu szkolnictwa wyższego, nadużyć jakich może dopuścić się student lub wykładowca oraz „rytuałów” i dogmatów powstałych przez lata na studiach wyższych.

WYDARZENIA W KLUBIE FESTIWALOWYM PRZECHOWALNIA

Bracia Blues – come back !
24.04, środa, g. 23.00
Podobnie jak w trakcie ubiegłorocznej edycji FST  w ramach Nocy Szkół w Przechowalni wystąpią Bracia Blues. Wierzymy, że temperatura w Przechowalni (podobnie jak rok temu) wzrośnie do niewyobrażalnych wartości…

Królowa – monodram.

Sebastian Machalski – PWSFTviT w Łodzi. 27.04, sobota, g.21.3„Królowa” jest to historia Michała, młodego chłopaka, który zostaje wciągnięty w szalony i kolorowy świat Drag Queen. Jego alter ego to Monique, gwiazda wszystkich nocnych klubów w kraju. Dzięki jej pewności siebie, oraz umiejętnościom Michała, razem pną się na branżowy szczyt. Jednak bycie najlepszą Drag queen w kraju nie wystarcza. Michał chce czegoś więcej.
(-)
Materialy Festiwalu
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia