Wyjątkowa teatralna propozycja dla najmłodszych

LABirynt" - reż. Alicja Morawska-Rubczak - Opolski Teatr Aktora i Lalki w Opolu im. Alojzego Smolki -

"LABirynt" Alicji Morawskiej-Rubczak, pierwsze w Opolu przedstawienie dla widzów najmłodszych, zauroczyło bobasy. Ich rodziców też.Spektakl, a raczej jak precyzują sami twórcy "LABiryntu", instalacja, to wyjątkowa teatralna propozycja adresowana do dzieci liczących sobie zaledwie kilka miesięcy, góra 3 latka.

Zamiast sceny jest kameralna przestrzeń, utrzymana w tonacji biało-czarnej, zamiast ścieżki dźwiękowej, muzyka grana na żywo. Kolory pojawią się, gdy dzieci w części plastycznej "LABiryntu" odkryją, że ustawione na szachownicy pionki to kredki, którymi można rysować do woli na białej podłodze.

W części muzycznej będą tworzyć własne kompozycje, uderzając pałeczkami w cymbałki i inne dziwne instrumenty.

Zanim jednak maluchy ruszą na zwiedzanie labiryntu, w ciszy i skupieniu (sic!) obserwują tancerki. Ich taniec naśladuje niemowlę, które poruszając rączkami i nóżkami - odkrywa swoją fizyczność i wyraża swoje emocje poprzez ruch.

"LABirynt" zaprasza najmłodszych do fascynującego świata teatru, zachęca do kreatywnej zabawy, ale i dla ich rodziców jest niezwykłym doświadczeniem. Mogą obserwować swoje dziecko w jego pierwszym kontakcie ze sztuką.

Małgorzata Kroczyńska
Nowa Trybuna Opolska
3 czerwca 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia