Wyjątkowe spektakle w plenerze

"Podróż" - reż. Aneta Adamska-Szukała - Teatr Przedmieście

Teatr Przedmieście powraca. Już pod koniec lipca Teatr Przedmieście przedstawi wielokrotnie nagradzaną "Podróż" w amfiteatrze w Polańczyku. Na sierpień aktorzy szykują dla swoich widzów niespodziankę - zagrają dwa spektakle w plenerze, na placu przed teatrem przy ul. Reformackiej w Rzeszowie.

Rzeszowski prywatny Teatr Przedmieście po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa zaprasza widzów na spektakle w plenerze.

Już w przyszłą niedzielę, 26 lipca, o godz. 19 w amfiteatrze w Polańczyku w Bieszczadach artyści zaprezentują „Podróż". To wielokrotnie nagradzana sztuka napisana na podstawie powieści „Józef i jego bracia" autorstwa Tomasza Manna. Za adaptację tekstu i reżyserię odpowiada Aneta Adamska-Szukała, założycielka i dyrektorka teatru.

– Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... Losy każdego z nas – zachęcają aktorzy.

W „Podróży" występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska-Szukała, Monika Adamiec, Paweł Sroka, a także Maciej Szukała.

"Kroniki podwórkowe"

Teatr Przedmieście przenosi się w plener

W sierpniu widzowie będą mieli szansę zobaczyć dwa spektakle, które zostaną wystawione na placu przed teatrem przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie.

W sobotę 8 sierpnia o godz. 20 Teatr Przedmieście zagra „Koniki podwórkowe". To wyjątkowa opowieść o zapomnianym przez dorosłych dzieciństwie. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno-białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla.

Sztukę napisali Aneta Adamska-Szukała, Paweł Sroka i Maciej Szukała i to ich będzie można zobaczyć na scenie. Reżyserią zajęła się dyrektorka teatru.

– To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno-politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie – opowiada zespół.

W sobotni wieczór 22 sierpnia, o godz. 20, widzowie będą mogli poczuć szaleństwo i przypływ energii dzięki wyreżyserowanej przez Anetę Adamską-Szukałę sztuce „Circus Paradise". Spektakl powstał według „Parad" Jana Potockiego i „Dekameronu" Giovanniego Boccaccia.

– Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell'arte ukazują nam prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności – zdradza Teatr Przedmieście.

Na senie zagrają: Aneta Adamska-Szukała, Kinga Waleń, Jakub Adamski, Paweł Sroka oraz Maciej Szukała.

Bilety na spektakl w Polańczyku kosztują 30 zł. Wejściówki na dwa sierpniowe spektakle – 20 zł. Rezerwacji można dokonać, dzwoniąc pod nr tel. 667 714 730.

(-)
Materiał nadesłany
20 lipca 2020
Portrety
Aneta Adamska

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia