Wykład i seminarium w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

"Performans i publiczność" - prof. Nicholas Ridout

20 lutego (Czwartek) o 18:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Emilii Plater 51, prof. Nicholasa Ridout poprowadzi wykład "Performans i publiczność".

Wykład jest próbą zarysowania pojęć, które mogłyby pomóc w rozwinięciu teoretycznej historii pojęcia odbiorcy.

Nicholas Ridout zastanowi się nad tym, jak figura widza - zarówno w teatrze jak i w szerszym kontekście publicznym - może być pomocna w zrozumieniu procesu formowania się podmiotowości w okresie panowania burżuazji w Europie od początku XVIII wieku. Taki powrót do historii ma na celu pokazanie, że współczesnego doświadczenia odbiorcy, a szerzej teorii recepcji nie można w pełni zrozumieć bez krytycznej oceny ich historycznego wymiaru.

Wstęp wolny

W piątek, 21 lutego Nicholas Ridout poprowadzi zamknięte seminarium "Odbiorcy, publiczność, ekonomia". Na seminarium obowiązują zapisy. Zgłoszenia składające się z bio (max. 300 słów) i krótkiego uzasadnienia chęci udziału w seminarium (max. 500 słów) prosimy kierować na adres: zapisy@artmuseum.pl z dopiskiem "Punkty styku" w temacie wiadomości.

21 lutego 2014 16:00

Odbiorcy, publiczność, ekonomia: seminarium prof. Nicholasa Ridout

Opierając się na konkretnych realizacjach, Nicolas Ridout zapyta o warunki, w jakich tworzy się współczesny model publiczności. Dyskusja będzie miała na celu zastanowienie się i rozwinięcie nowych sposobów myślenia o relacjach społecznych i ekonomicznych w performansie: Jaki jest potencjał tych relacji i czy możliwa jest zmiana sytuacji, w której zarówno kwestie publiczności, jak i ekonomii są określane gdzie indziej, poza polem samego performansu? Czy w ogóle można mówić o istnieniu takiego miejsca "poza" w sztuce performansu?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Pańska 3

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: zapisy@artmuseum.pl. Liczba miejsc ograniczona.

(-)
Materiał Muzeum
18 lutego 2014

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia