Wyławianie młodych talentów

4. Krakowski Maraton Teatralny - Teatr Groteska

Dwa dni pod znakiem krakowskich amatorskich grup teatralnych to okazja do zapoznania się ze współczesną młodzieńczą wizją świata, ich interpretacją rzeczywistości oraz sposobami wykorzystywania tworzywa teatralnego. Tym właśnie jest IV Krakowski Maraton Teatralny, który jest organizowany przez placówkę Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza i Teatr Groteska

Maraton nie jest konkursem. Jego ambicją jest prezentacja dorobku krakowskich amatorskich grup teatralnych, wyławianie talentów, upowszechnienie twórczych inicjatyw, wymiana doświadczeń oraz promowanie teatru, jako sposobu na wyrażanie przez dzieci i młodzież własnych emocji.

Organizatorem Maratonu jest Młodzieżowy Domu Kultury "Dom Harcerza" im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie, który wraz z Teatrem Lalki, Maski i Aktora Groteska od wielu lat propaguje edukację teatralną wśród dzieci i młodzieży.

Krakowski Maraton Teatralny objęty jest honorowym patronatem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz patronatem medialnym Serwisu "Teatr dla Was". Prezentacje w ramach Krakowskiego Maratonu Teatralnego odbędą się na Dużej Scenie Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska przy ulicy Skarbowej 2 w dniach 19 - 20 kwietnia 2011 roku, będą miały charakter otwarty i nie będą biletowane.

Regulamin Krakowskiego Maratonu Teatralnego jest dostępny pod adresem: http://www.mdk-lotnicza.pl/konkursy/dokumenty

Anna Janik
Materiały Organizatora
15 marca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia