Wymarzone spotkanie

Andrzej Grabowski spotkał się ze swoim 13-letnim fanem

Dnia 27 listopada 2013 roku w Teatrze 6. piętro spełniła się fantazja podopiecznego Fundacji Dziecięca Fantazja. Trzynastoletni Miłosz marzył o spotkaniu z swoim idolem, Andrzejem Grabowskim.

13-letni Miłosz jest jednym z 800 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja czekających na spełnienie najskrytszych marzeń. Każde dziecko zmaga się z ciężką chorobą, chorobą nieuleczalną lub zagrażającą jego życiu. Każde dziecko ma nadzieję, że to jego marzenie spełni się w magicznym świątecznym okresie. Miłosz z Malborka jest jednym z tych szczęśliwców, którego fantazję udało się fundacji zrealizować przed Świętami Bożego Narodzenia.

Miłosz zachorował na guza mózgu gdy miał 6 lat. Niemal od razu po postawieniu diagnozy usunięto guz wraz z przysadką mózgową. Następnie chłopiec przeszedł serię naświetlań i chemioterapię. Po 7 latach nastąpiła wznowa. Kolejna operacja, leczenie, chemia, naświetlania. Agresywne leczenie spowodowało uszkodzenie płata czołowego oraz niedosłuch. Dodatkowo chłopiec widzi na jedno oko tylko w 30%.

Miłosz jest chyba największym fanem Andrzeja Grabowskiego. Zna jego wszystkie kreacje filmowe i kabaretowe. Jego fascynacja znanym aktorem jest całkowita. 27 listopada Pan Andrzej zaprosił Miłosza do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, do Teatru 6. Piętro na próbę do benefisu z okazji 40-lecia pracy aktorskiej. Chłopiec całą drogę do Warszawy bardzo przeżywał nadchodzące spotkanie.

Kiedy chłopiec zobaczył z bliska uwielbianego aktora, świat zewnętrzny przestał dla niego istnieć. Liczył się tylko on i Andrzej Grabowski. Miłosz nie mógł oderwać wzroku od Pana Andrzeja. Był tak przejęty, że zabrakło mu słów. Pan Andrzej, który pomimo bardzo napiętego terminarza, zawsze wspiera fundację Dziecięca Fantazja najpierw pożartował z chłopcem, następnie podpisał i przekazał mu swoją najnowszą płytę i zaprosił na próbę. Miłosz mógł podziwiać kunszt aktorski nie tylko swojego mistrza, ale również Anny Dereszowskiej i Wojciecha Malajkata. Jednak dla Miłosza najważniejszy był Andrzej Grabowski. Kiedy znikał ze sceny, aby za kulisami przygotować się do następnej kwestii, chłopiec za każdym razem pytał czy Pan Andrzej na pewno wróci. Po wyjątkowo ciekawej próbie, w trakcie której Miłosz wielokrotnie wybuchał śmiechem, Andrzej Grabowski wraz z żoną, która również jest dobrym duchem fundacji, Miłoszem i jego rodziną udał się na kolację do restauracji Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie był czas na posiłek dla ducha i ciała. Miłosz w spokoju mógł się nacieszyć bliskością swojego nowego przyjaciela. Chłopiec co chwilę przytulał się do Pana Andrzeja i trzymał go za rękę. Po spotkaniu wyczerpany, ale szczęśliwy chłopiec wraz z rodzicami udał się do gościnnego hotelu Hyatt Regency Warsaw, gdzie w pięknym apartamencie mógł wspominać każdą minutę spotkania.

Fantazja Miłosza została spełniona dzięki Panu Andrzejowi Grabowskiemu oraz jego żonie i agentce Pani Anicie Kruszewskiej, których ogromne serce i otwartość na potrzeby podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja są nieocenione.

Bardzo dziękujemy hotelowi Hyatt, który gości naszego młodego miłośnika sztuki aktorskiej, restauracji Kulturalna za pyszny poczęstunek, pracownikom PZU Windykacja za ufundowanie biletów do kina. Pozostałe koszty marzenia Miłosza zostały pokryte z funduszy wpłaconych przez OBI Centrala Systemowa Sp. z o.o.

Fundacja "Dziecięca Fantazja" jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Fundację można wesprzeć:

- wyślij SMS o treści: "marzenie" na numer 7272 (koszt sms to 2,46 zł z vat)

- przekaż odpis 1% podatku dochodowego

- wpłać pieniądze na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

- "zaadoptuj" konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

- bierz udział w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

- polub fanpage'u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:

Patrycja Wróbel

Członek Zarządu

Fundacja Dziecięca Fantazja

kom.: + 48 606 856 297

e-mail: info@f-df.pl

(-)
Materiał Teatru
29 listopada 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia