Wynalazki potrafią uprzykrzyć życie

"Sześć w jednej" - reż: Grzegorz Warchoł - Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa reklamuje najbliższą premierę jako pomysł na kryzys. W cenie jednego biletu zobaczymy sześć jednoaktówek.

Teatr Rampa reklamuje najbliższą premierę jako pomysł na kryzys. W cenie jednego biletu zobaczymy sześć jednoaktówek.

Sztuki 76-letniego dramatopisarza Michaela Frayna - mistrza wyrafinowanej farsy - od lat cieszą się powodzeniem na świecie. Przebojami stały się m.in. jego "Ośle lata" oraz "Alphabetical Order". W Polsce największej liczby wystawień doczekała się komedia "Czego nie widać" wykorzystująca konwencję teatru w teatrze i odsłaniająca kulisy aktorskiej pracy. Sukces odniosła na West Endzie, gdzie była grana ponad tysiąc razy. 

Frayn ma też w dorobku poważniejsze tytuły, takie jak "Kopenhaga", która porusza temat odpowiedzialności naukowców za wynalezienie bomby atomowej. 

Tym razem w Rampie Grzegorz Warchoł przygotowuje polską premierę sztuki "Sześć w jednej". To tytuł wymyślony przez twórców spektaklu do zbioru miniatur komediowych Frayna wydanych w 1988 roku pod tytułem "Alarms and Excursions". 

Zobaczymy historie opowiadające o perypetiach różnych par bohaterów. Frayn napisał scenki związane z towarzyskimi wizytami czy życiem hotelowym. Ale zwraca w nich m.in. uwagę na fakt, że wynalazki, które miały nam ułatwić życie, wprowadzają tylko chaos i zamieszanie. Dowiemy się więc, że opanowanie wyjącego alarmu samochodowego lub skomplikowanej automatycznej sekretarki może się okazać nie lada wyzwaniem.

"Sześć w jednej", komedia Michaela Frayna, reż. Grzegorz Warchoł, wyk. Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, Agnieszka Fajlhauer, Piotr Furman, Teatr Rampa, ul. Kołowa 20, bilety: 50 zł, rezerwacje: tel. 22 679 89 76, piątek (16.10), godz. 19.

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
16 października 2009

Książka tygodnia

Kto ukradł jutro?
Wydawnictwo ALBUS
Olga Ptak

Trailer tygodnia