Wypowiedź dyrektora Krzysztofa Orzechowskiego

Nie mam zamiaru komentować decyzji komisji konkursowej, na którą nie miałem wpływu. Cóż, komisja dokonuje wyboru i ulega rozwiązaniu.

Za chwilę nikt już nie będzie pamiętał kto w niej zasiadał. Pozostaje odpowiedzialność Władz Województwa Małopolskiego - głównego architekta zmiany.

Wskazany kandydat na dyrektora podejmował w Krakowie (i poza nim) różne zadania organizacyjne, w różnych instytucjach: w Centrum Sztuki Manggha, Bunkrze Sztuki, Teatrze Groteska ... Różnie komentowano jego rozstania z kolejnymi miejscami pracy.

Być może Krzysztof Głuchowski długo szukał swojego miejsca i prawdziwego wyzwania, wreszcie je znalazł i temu poświęci się bez reszty. Życzę mu wytrwałości i wielu sukcesów! Tym bardziej, że niewątpliwie osiągał je w innych sferach swojej dotychczasowej aktywności.

A Bartoszowi Szydłowskiemu - dyrektorowi Łaźni Nowej i Festiwalu „Boska Komedia" - od września odpowiedzialnemu również za kształt artystyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego życzę, aby udało mu się ogarnąć dwie duże i ważne instytucje.

Krzysztof Orzechowski

Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

(-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia