"Wyścig spermy" w Gazeta Cafe

Spotkanie z Maciejem Kowalewskim

Najbliższe spotkanie w cyklu "Teatr w Gazeta Cafe" - już we wtorek 6 listopada o godz.19. Naszymi gośćmi będą: Maciej Kowalewski, Rafał Maćkowiak i Rafał Mohr

Już sam tytuł nowej sztuki Macieja Kowalewskiego "Wyścig spermy" budzi emocje. Informacja, że została napisana na konkurs dramatu ogłoszony przez Centrum Myśli Jana Pawła II - pewne zaniepokojenie.

W naszej redakcyjnej klubokawiarni w cyklu "Teatr w Gazeta Cafe" we wtorek 6 listopada o godz. 19 odbędzie się spotkanie z Maciejem Kowalewskim, autorem i reżyserem spektaklu "Wyścig spermy" (premiera 10 listopada w Teatrze Na Woli), oraz aktorami Rafałem Maćkowiakiem i Rafałem Mohrem.

Kowalewski podobnie jak w przypadku swoich poprzednich tekstów "Miss HIV" i "Bomby" wyszedł od prawdziwej historii. Nawiązał do reality show produkowanych przez telewizje w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Kandydaci oddawali swoją spermę, która wędrowała do substytutu komórki jajowej. Ten, którego sperma dotarła najszybciej, dostawał w nagrodę szybkie porsche.

Ten komediowy punkt wyjścia to oczywiście pretekst, aby porozmawiać o tym, czy dzisiaj są jeszcze tematy tabu, czy poczęcie może stać się tematem telewizyjnej rozrywki, czy jest granica, które przekroczyć nie można, jaka jest nasza wiara i do czego jest nam potrzebna religia. - Mam nadzieję, że "Wyścig spermy" podziała jak kamień wrzucony do stawu polskiej dulszczyzny - mówi przed premierą Maciej Kowalewski.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o "Wyścigu spermy", a boicie się o to zapytać - u nas w "Gazeta Cafe". Rozmowę poprowadzi Remigiusz Grzela, kierownik literacki Teatru na Woli.

Spotkania "Teatr w Gazeta Cafe" odbywają się raz w miesiącu w naszej redakcyjnej kawiarni przy ul. Czerskiej 8/10. Wstęp jest wolny. A każdy, kto przyjdzie, otrzymuje Kartę Stołecznego Widza upoważniającą do 15-procentowej zniżki przy zakupie biletów w teatrach: Na Woli, Polonia, Dramatycznym, TR Warszawa, Studio i Powszechnym.
(AH)

Dorota Wyżyńska
Gazeta Wyborcza Stołeczna
31 października 2007

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia