Wyśmienita i nieco szalona

"Lettycja i lubczyk" - reż. Paweł Aigner - Teatr Polski w Bielsku-Białej

Działanie lubczyku, zwłaszcza w postaci nalewki przyrządzonej według specjalnej, szesnastowiecznej receptury, może być naprawdę zaskakujące! Zioło będące nieodzowną ingrediencją magii miłosnej tym razem sprawia, że akcja zaczyna się komplikować, a nawet zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Bohaterki sztuki - "Lettycja i Lotta" to dwie ekscentryczne przyjaciółki, które zdaje się dzielić prawie wszystko. Jest jednak coś, co sprawia, że znajdują nić porozumienia – wspólna, starannie ukrywana przed światem pasja, pozwalająca im obu na ekscytującą ucieczkę od szarej rzeczywistości.

„Lettycja i lubczyk" to wyśmienita, nieco szalona komedia z wątkiem kryminalnym i ze zdecydowanie dominującym żywiołem kobiecym. Świetne kreacje aktorskie tworzą tu bowiem Barbara Guzińska, Jadwiga Grygierczyk i Maria Suprun, choć pojawia się również wyrazisty akcent męski (Jerzy Dziedzic).

Paweł Aigner (reżyser), Piotr Klimek (autor muzyki) Magdalena Gajewska (scenografka) oraz Zofia de Ines i Iga Sylwestrzak (autorki kostiumów) to zespół twórców, który dał się już poznać bielskiej publiczności realizacją znakomicie przyjętego spektaklu „Cyrano de Bergerac".

„Lettycja i lubczyk" to już trzecia, po „Czarnej komedii" i „Amadeusie" sztuka Petera Shaffera na scenie Teatru Polskiego. Zapraszamy w kwietniu!

(-)
Teatr Polski w Bielsku-Białej
30 marca 2022
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia