Wystawa na Oławskiej

"Epoka namiętności" a Zuzanna i starcy

Na ulicy Oławskiej we Wrocławiu można oglądać wystawę przygotowaną przez Wrocławski Teatr Pantomimy. Cykl zdjęć pt. "Epoka namiętności" to dialog z przypowieścią biblijną o Zuzannie i starcach.

"Malarstwo wszystkich epok odnosiło się do tego biblijnego wątku, my - przenosimy tę biblijną sytuację na estetykę współczesnej fotografii. Bawimy się ze znanym motywem, umieszczamy w zaskakujących kontekstach, uwspółcześniamy i pokazujemy, że człowiek niewiele zmienił się na przestrzeni lat - zmieniły się za to gadżety, otoczenie, stylizacje. Młodość i witalność Zuzanny odnieśliśmy nie do jej wieku, ale jej samopoczucia i samoświadomości. Aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy ucharakteryzowaliśmy, postarzeliśmy, wyostrzyliśmy bruzdy na twarzy po to, aby namiętność oddzielić od wieku, od ciała" - deklarują organizatorzy.

Równolegle motyw Zuzanny i starców Wrocławski Teatr Pantomimy podejmuje w spektaklu Leszka Mądzika. Będzie to kolejna propozycja interpretacji biblijnej przypowieści.

***

Wystawę zdjęć oglądać można w przestrzeni miejskiej Wrocławia, na ul. Oławskiej od dziś do 17 kwietnia.

Produkcja: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Koncepcja i koordynacja: Agnieszka Charkot, Piotr Soroka

Zdjęcia: Magdalena Franczuk

Stylizacja: Adam Królikowski; asystent: Robert Łosyk

Charakteryzacja/postarzanie: Lima Make-up Studio

Make-up: Natalia Stawiarska/Muuart, Maja Adamiak/Muuart

Fryzury: Marcin Het

W sesji udział wzięli aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Mariusz Sikorski, Robert Wieczorek oraz pies Gorzka

Pomoc w realizacji: Jagoda Wrześniewska, Alicja Rekść

(-)
Materiał Organizatora
4 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...