Wystawa na półwiecze

„Pół wieku z lekką muzą" - aut. Anna Bobrowska-Ekiert - Teatr Muzyczny w Łodzi

Dyrekcja Teatru Muzycznego w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej „Pół wieku z lekką muzą", przygotowanej dla uczczenia jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy artystycznej Anny Bobrowskiej-Ekiert.

Wernisaż odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia br. o godz. 15.00 w foyer teatru. Wystawę będzie można zwiedzać do 10 maja 2018 roku.

Anna Bobrowska-Ekiert, po ukończeniu Wydziału Ubioru w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, w latach 1968–1972 pracowała w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza, gdzie asystowała przy tworzeniu scenografii do ponad pięćdziesięciu spektakli teatralnych i zrealizowała także swoje pierwsze samodzielne projekty. W latach 1975–2001 była etatowym scenografem Teatru Muzycznego. Zaprojektowała tu scenografię do blisko czterdziestu premier, m.in. do przedstawień Barona cygańskiego, Zemsty nietoperza, Cygańskiej miłości, Krainy uśmiechu i Pericholi, a także bajek i baśni muzycznych.

Współpracowała z wieloma innymi teatrami: Teatrem Wielkim w Łodzi (m.in. Don Pasquale, Czarodziejski flet, Krakowiacy i górale, Halka), Operą Bydgoską, Operą na Zamku w Szczecinie, teatrami muzycznymi w Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie oraz dramatycznymi, m.in. łódzkimi: Teatrem Powszechnym, Teatrem Nowym i Teatrem im. Stefana Jaracza, a także Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku, Bałtyckim Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Lubuskim Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

W latach 1984–1992 w Łódzkim Ośrodku Telewizyjnym pracowała przy realizacji wielu widowisk Teatru Telewizji, programów rozrywkowych i publicystycznych.

Krzysztof Karbowiak
Teatr Muzyczny w Łodzi
11 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia