Wystawa pokonkursowa

23. Biennale Plakatu Polskiego

Ponad dwieście prac 122 artystów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej 23. Biennale Plakatu Polskiego. Wernisaż odbędzie się w sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Wystawa będzie połączona z wręczeniem nagród.

Biennale Plakatu Polskiego to impreza należąca do najważniejszych i najstarszych w kraju spotkań polskich artystów zajmujących się plakatem. Po raz pierwszy odbyło się w 1965 roku.

- Przy każdej edycji jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni ilością nadsyłanych plakatów. Na 23. edycję nadesłano ponad 400 prac 159 artystów, z czego komisja kwalifikacyjna wybrała ponad 200 plakatów 122 twórców. Wśród nich są i nestorzy plakatu polskiego, jak i młodzi adepci sztuki - powiedziała PAP Katarzyna Szymańska-Marzec z Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

W sobotę, podczas wernisażu odbędzie się też wręczenie nagród 23. Biennale Plakatu Polskiego Katowice 2013. Jury uhonoruje autorów najwybitniejszych plakatów nagrodami: Grand Prix, Złotym,

Srebrnym i Brązowym Medalem oraz m.in. wyróżnieniami honorowymi.

Nagrody ufundowali m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasto Katowice, Związek Polskich Artystów Plastyków.

Grand Prix poprzednich dwóch edycji otrzymali - prof. Roman Kalarus (2009) oraz Agnieszka Ziemiszewska (2011). Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do 2 lutego.

(-)
(PAP)
14 grudnia 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...