Wystawa w Ateneum

"Orszak Dionizosa" - Rafał Pawlik - Teatr Ateneum w Katowicach

15 kwietnia o godz. 18 w Galerii Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum przy ul. 3 Maja 25 odbędzie się wernisaż wystawy grafik Rafała Pawlika "Orszak Dionizosa"

To praca dyplomowa młodego artysty zrealizowana na studiach niestacjonarnych pierwszego stopnia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, na kierunku grafika i obroniona w grudniu 2010. Na cykl "Orszak Dionizosa" składa się 10 wielkoformatowych grafik wykonanych głównie techniką sitodruku, ale również technikami własnymi - wklęsłodrukiem z pleksi, użyciem sprayu oraz różnego rodzaju szablonów. Prace te, umieszczone blisko siebie, są jakby "połączone" poprzez poszczególne elementy graficzne, przez co tworzą ciąg, czy bardziej precyzyjnie - "korowód" obrazów. Każda grafika jest jednocześnie samodzielnym, odrębnym dziełem, które może zaistnieć w innej przestrzeni. Dyplomowy cykl uzupełniają grafiki będące wariacjami na temat prac z "korowodu".

Treścią grafik Rafała Pawlika jest nie tyle plastyczna prezentacja dionizyjskich mitów, ile raczej odwołanie się do symboliki wiecznego "teraz" (bo zanikło poczucie upływu czasu) i ciągłego odradzania się (śmierć jest końcem, ale też początkiem drogi).

Wystawę będzie można oglądać do 15 maja.

(-)
Materiały Organizatorów
13 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...