Wznowienie "Merlina" w reż. Ondreja Spišaka

Teatr na Woli zaprasza

Premiera spektaklu "Merlin. Inna historia" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišaka odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie. Po kilku latach twórcy postanowili wznowić "Merlina" w zmienionej obsadzie. To kolejny po "Naszej klasie", "Malambo" i "Proroku Ilji" spektakl duetu Słobodzianek i Spišak na scenie Teatru Na Woli.

"Merlin" opowiada historię pełną przygód. Rycerze "na świecie najlepsi", by stworzyć w Brytanii królestwo idealne, szukają Świętego Graala, walczą ze smokami, uwalniają dziewice "bezbronne i nagie", toczą krwawe pojedynki. Słowacki reżyser Ondrej Spišak zabiera publiczność w podróż do świata teatralnej umowności. Aktorzy wyczarowują górskie stoki, od których odbija się echo, morskie fale, odgłosy puszczy, jeziora, nad którymi brzęczą owady. Słychać tętent nieistniejących koni, nieistniejące miecze przebijają ciało, nieistniejące kopie idą w prawdziwe drzazgi.

Spektakl jest alternatywną wersja legendy o Merlinie i rycerzach Okrągłego Stołu, a równocześnie opowieścią o ludziach, którzy chcąc zbudować świat idealny muszą zmierzyć się ze słabościami charakteru.

W roli Merlina wystąpi Łukasz Lewandowski.

Na scenie zobaczymy również: Annę Gajewską, Agnieszkę Warchulską, Mariusza Drężka, Leszka Lichotę, Damiana Łukawskiego, Michała Maliszewskiego, Roberta T. Majewskiego, Oskara Hamerskiego i Marcina Sztabińskiego.

Warstwę wokalną przygotował Jan Bernad (twórca Fundacji Muzyka Kresów, praktyk śpiewu tradycyjnego), a scenografię słowacki scenograf i malarz František Liptak.

Najbliższe spektakle - 15 i 16 grudnia w Teatrze Na Woli

Bilety: 22 632 24 78, bilety@teatrnawoli.pl

(-)
Materiał nadesłany
11 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...