Wznowienie spektaklu

"Królewna Śnieżka" - Teatr Lalek Tęcza w Słupsku

W najbliższą sobotę, 6 września w Teatrze Tęcza odbędzie się wznowienie spektaklu "Królewna Śnieżka" Jakuba i Wilhelma Grimmów w reż. Władysława Owczarzaka.

Spektakl wznowiliśmy po kilku latach, aby teraz na nowo, w odświeżonej odsłonie zaprezentować go naszym najmłodszym Widzom - mówi Sabina Soboń, konsultant programowy Tęczy.

Teatr przypomina, że do piątku można przynosić wyprawki szkolne. W zamian oferuje wejściówkę na sobotni spektakl "Królewny Śnieżki".

"Piękna Królewna! Biała jak śnieg, rumiana jak krew, o włosach złotych jak len - nazywano ją..." oczywiście Królewną Śnieżką.

Już od kilku pokoleń Śnieżka z Królewiczem, a także wesołe krasnoludki spotykają się na bajkowym szlaku, by skutecznie bronić dobra przed złem - Śnieżki przed złą Macochą. I choć ten banalny zdawałoby się problem, wyczerpał już swą siłę oddziaływania, w tej bajce ożywa z nową mocą. Bohaterowie stają w obliczu zdarzeń dramatycznych i śmiesznych, wzruszających i zabawnych, śpiewają , tańczą i... ale cyt. Nie zdradzajmy wszystkich sekretów

Spektakl przeplatany jest muzyką Franka Churchilla, która po raz pierwszy zabrzmiała w słynnym filmie Walta Disneya i triumfalnie przetrwała do dnia dzisiejszego.

Przedstawienie trwa 50 minut bez przerwy i przeznaczone jest dla widzów od lat 3. Do zobaczenie w Tęczy!

(-)
Materiał Teatru
3 września 2014

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia