Z cyklu trudnych spraw małych ludzi

"Grzeczna" - reż. Aleksandra Konarska - Teatr im. Andersena w Lublinie

Lusia jest śliczna, pilna i zdolna: pisze starannie, dokładnie szczotkuje zęby, nie przeszkadza starszym, czyta książki, przytakuje, kiedy trzeba, uśmiecha się od ucha do ucha i zgłasza na lekcjach, podnosząc rączkę z równiutko obciętymi paznokietkami. „Skarb mamusi, słoneczko tatusia."

Była tak bardzo, bardzo, bardzo grzeczna. Tak grzeczna, że któregoś dnia zniknęła i nikt nie mógł jej znaleźć...

Tym, którzy nie znają historii Lusi, nie będziemy zdradzać zakończenia. To kolejny po Złym panu spektakl oparty o ilustrowaną książkę norweskich twórców: Gro Dahle i Sveina Nyhusa, i kolejny z naszego cyklu trudnych spraw małych ludzi. Tym razem niespodziewanie okazuje się, że bycie nazbyt grzeczną czy grzecznym i zgoda na wciśnięcie w uładzone, różowe ramki, wręcz nas paraliżuje i wpływa na całe dorosłe życie. I wtedy już nie umiemy podnieść głosu, a co dopiero krzyknąć.

Historia Lusi uczy najmłodszych niepopadania w pułapkę bycia idealnym i bezkrytycznego podporządkowywania się oczekiwaniom innych. Pokazuje też, jak odnaleźć swój głos, zanim staniemy się zupełnie niemi i przezroczyści.

Do projektu zostali zaproszeni twórcy lubelscy. Rafał Rozmus jest już znany naszej widowni z kompozycji do takich spektakli jak "Czarodziejski flet Mozarta" czy "Pasterka i kominiarczyk". Aleksandra Konarska debiutuje na lubelskiej scenie, zarówno jako reżyser jak też scenograf. "Grzeczną" ogląda się niczym graficzny, czarno-biały komiks, w którym bawimy się przestrzenią, skrótem i formą. Muzyka w spektaklu jest grana na żywo przez Aleksandrę Mikołajczyk, również z Lublina. Spektakl dla małych i dużych, dla grzecznych i nie grzecznych.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

GRAMY:
23 stycznia 2016 (sobota), godz. 17.00 PREMIERA PRASOWA - scena górna / bilety 30zł
24 stycznia 2016 (niedziela) godz. 12.00 – scena górna / bilety 25zł

Ceny biletów:
wtorek-piątek - 17zł
sobota-niedziela - 25zł
bilet na premierę - 30zł

(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2016

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...