Z Gdańska do Nowej soli

"Amatorki" - reż. Ewelina Marciniak - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny.

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 nagradzane i szeroko komentowane AMATORKI Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak zostaną zaprezentowane w Nowosolskim Centrum Kultury w Nowej Soli. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach tegorocznej edycji programu TEATR POLSKA AMATORKI zostaną zaprezentowane również w Krotoszynie, Koninie oraz w Nowym Dworze Gdańskim.

28 września, godzina 20.00, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyn, woj. wielkopolskie
30 września, godzina 18.00, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Dom Kultury „OSKARD", Konin, woj. wielkopolskie
7 października, godzina 18.00, Żuławski Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Gdański, woj. pomorskie

Bilety w cenie 10 zł dostępne w przedsprzedaży i przed spektaklem w miejscach jego prezentacji. Przed każdym spektaklem odbędą się warsztaty, które poszerzą perspektywę interpretacyjną i umożliwią publiczności pełniejszy odbiór spektaklu.

(-)
Materiał Teatru
25 września 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...