Z Łap pociągiem. Na Operę Młodych

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

W najbliższą sobotę 22 lutego przy Odeskiej 1 kolejna edycja Opery Młodych – nietypowa, wielowymiarowa, zaskakująca.

O godzinie 16:00 w Foyer Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią z koncertem uczniowie Ogniska Muzycznego „METRUM" działającego od września ubiegłego roku przy Domu Kultury w Łapach. Publiczności zaprezentują się młodzi muzycy z klasy: fortepianu, saksofonu, gitary, akordeonu, fletu poprzecznego, keyboardu, skrzypiec.
Godzinę później (17:00) w Sali kameralnej Opery młodzi artyści z Łap pokażą „Przypadki Antoniego C." To spektakl przygotowany przez Teatr Kaprys. To opowieść o życiu rosyjskiej prowincji, jej emocjach, problemach i radościach. Jak bardzo obraz ten różni się od współczesnej rzeczywistości? Czy świat aż tak bardzo się zmienił? Na ile spostrzeżenia Antoniego C. są ponadczasowe? Scenariusz przedstawienia został oparty na opowiadaniach Antoniego Czechowa.

Na oba wydarzenia wstęp wolny. Szczególnie – tradycyjnie – zapraszamy rodziny z dziećmi. To dla najmłodszych przygotowujemy specjalne siedziska i słodkości.

Dodatkowo w sobotę wyruszy specjalny Pociąg do Opery. Odjedzie ze stacji Łapy o godz. 13:10, przyjazd do Białegostoku o godz. 13:30. W drogę powrotną, z Białegostoku do Łap pociąg wyruszy o godz. 18:45. Po przyjeździe do Białegostoku, nasi podróżni przesiądą się do zamówionych autobusów komunikacji miejskiej i przemieszczą się do budynku opery. Na powrót również zostały zamówione autobusy – zapewnia Elżbieta Załuska dyrektor podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych. To kolejny element współpracy spółki Przewozy Regionalne i Opery.

Sobota przy Odeskiej 1
Opera Młodych, godz. 16:00
Ogniska Muzycznego „METRUM", Dom Kultury w Łapach

„Przypadki Antoniego C.", godz. 17:00
Teatr Kaprys (Łapy)

(-)
Materiał OiFP
21 lutego 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...