Z maluszkiem do teatru

"Bajka-Zjajka" - reż: Maciej Dużyński - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza najmłodsze dzieci na spektakl "Bajka-Zjajka", który zainauguruje działalność Baby Sceny, nowej inicjatywy Teatru, będącej odpowiedzią na rosnące zainteresowanie spektaklami z nurtu teatru inicjacyjnego dla naj-najmłodszych dzieci od 6. miesiąca życia do lat 5. Prapremiera spektaklu odbędzie się 31 marca. Wszystkich pedagogów zapraszamy do Teatru Dzieci Zagłębia na specjalną premierę pedagogiczną 1 kwietnia o godzinie 11.00.

„Bajka-Zjajka” to kilkudziesięciominutowa, w pełni profesjonalna realizacja teatralna, odbywająca się w przytulnej przestrzeni, z użyciem kolorowych rekwizytów, pobudzających wyobraźnię małego widza.

Bohaterami spektaklu są Puc i Ciut, którzy, znajdując podczas zabawy jajko, postanawiają się nim zaopiekować. Wkrótce z jajka wykluwa się gąsienica Zjajka, której głównym zajęciem jest pożeranie wszystkiego wokół. Przyjaciele podsuwają jej coraz to różniejsze smakołyki, choć - martwiąc się o jej zdrowie - chcą zainteresować Zjajkę różnymi zabawami. Ta jednak, obojętna na wszystko, je, je i je aż w końcu… głęboko zasypia. Budzi się jako piękny motyl. Zachwyceni Ciut i Puc pragną, by został razem z nimi, ten jednak odlatuje.

Urok sztuki polega na zabawie językiem, grach słownych opartych na wieloznaczności słów, wykorzystując ich walory dźwiękowe. Bajka, oprócz zabawy, zawiera także walory poznawcze: jest opowieścią o poznawaniu świata, dorastaniu i narodzinach przyjaźni.

Kameralny charakter spektaklu, możliwość doświadczania różnorodnych wrażeń oraz wymiar edukacyjny sprawi, że jest on idealną propozycją dla każdego maluszka, poznającego właśnie otaczający go świat! Tym bardziej, że zabawa nie kończy się wraz z opuszczeniem kurtyny - po spektaklu dzieci mają okazję zrobić sobie zdjęcie z pluszowymi rekwizytami oraz sympatycznymi bohaterami przedstawienia - Pucem i Ciutem.

Autorem sztuki i jednocześnie reżyserem spektaklu jest Maciej Dużyński, aktor, reżyser, założyciel Teatru Domowego w Poznaniu. „Bajka-Zjajka” została wyróżniona w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2011 i opublikowana w 32. zeszycie „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Będzińska realizacja jest polską prapremierą. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem teatru i terminami spektaklu na: www.teatr.bedzin.pl

Cena biletu: 10 zł (dzieci), 20 zł (dorośli) 
Rezerwacja biletów: (32) 269 89 15

(-)
Materiały Teatru
29 marca 2012

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia