Z pogranicza dramatu i thrillera

"Obejmij mnie" - reż. Anthony Nikolchev - Wrocławski Teatr Lalek

Poruszający monodram, którego bohaterką jest lalkarka. Kobieta żyje samotnie, w oderwaniu od świata zewnętrznego. Jej jedynymi towarzyszami są marionetki z dawnych przedstawień. Pewnego dnia lalki ożywają, co powoduje lawinę nieoczekiwanych wydarzeń, a fikcja zaczyna mieszać się z rzeczywistością

O spektaklu mówią Anna Skubik i Anthony Nikolchev:

"Obejmij mnieprzynależy gatunkowo do pogranicza dramatu i thrillera psychologicznego. Główną bohaterką jest lalkarka Basia, całkowicie oddana swojej pracy. Lalkarstwo jest jej pasją i życiem. Aktorka wykreowała dotąd wiele wspaniałych ról, przy czym zapomniała zupełnie o sobie samej - do tego stopnia, że z czasem granice pomiędzy światem realnym a wykreowanym zatarły się w jej świadomości. W spektaklu wykorzystamy lalki, które grały już w innych produkcjach Wrocławskiego Teatru Lalek. Niektóre z nich to małe dzieła sztuki, które swoje ostatnie 20-30 lat spędziły w magazynie. W naszym spektaklu będą to lalki zbuntowane, walczące o swoją wolność i niezależność, pragnące żyć swoim życiem... Wiemy oczywiście, że jest to niemożliwe - lalki nie mogą żyć bez animatora... Ale z drugiej strony życie lalkarza bez lalek również jest bardzo smutne.”

Anthony Nikolchev jest uczestnikiem programu TCG/ITI Travel Grants, promującego współpracę artystyczną pomiędzy środowiskami teatralnymi z dwóch obszarów: Stanów Zjednoczonych oraz Rosji, Europy Środkowej lub Wschodniej. Program jest finansowany przez organizację Trust for Mutual Understanding i zarządzany przez stowarzyszenie Theatre Communications Group, państwową instytucję działającą na rzecz profesjonalnych teatrów non-profit w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

(-)
Materiały Teatru
27 maja 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia