Z radością i przesłaniem

"Pippi Pończoszanka" - reż. Konrad Dworakowski - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Kto, mając kilka lub kilkanaście lat, nie marzył o tym, aby nauczyć się cyrkowych sztuczek?

Ci, którzy byli fanami Pippi Pończoszanki - na pewno! Tego lata marzenia najmłodszych mieszkańców Łochowa o przygodzie z cyrkiem spełniły się. A to dzięki projektowi, który w połowie lipca przez dwa dni prowadziły Teatr "Pinokio" oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Atmosfera cyrkowej areny objęła najpierw plac przy fontannie, gdzie brylowali przed przechodniami: szczudlarze, żonglerzy, śpiewacy i grajkowie.

Do świata muzyki i teatru zaproszono na wieczór głównie dzieci. Spektaklowi "Pippi Pończoszanka" towarzyszył koncert grupy "Bura Kura". Wydarzenia odbyły się w dużym namiocie cyrkowym, przy bogatej scenografii. Teatr "Pinokio" przedstawił historię Pippi z dużą dozą magii dziecięcego świata i radosnych zabaw. Cyrkowo-muzyczne przedstawienie przypominało o prawie dziecka do zachowania indywidualności i decydowania o sobie.

Sztuce pod namiotem towarzyszył cykl warsztatów artystycznych dla młodzieży: nauka żonglowania, chodzenia po linie, a nawet tresury dzikich zwierząt. Nie brakowało też chętnych do udziału w warsztatach teatralnych i stworzenia dziecięcego songu wolności.

(BLM)
Tygodnik Siedlecki
25 lipca 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...