Za darmo do teatru

"Kupiec Wenecki" - reż. Adam Nalepa - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Podczas tegorocznej odsłony Kaliskich Spotkań Teatralnych zobaczymy m.in. adaptację "Kupca weneckiego". Mimo że festiwal zaplanowany jest na maj, sztukę wyjątkowo będzie można zobaczyć za darmo w ramach przedpremierowego pokazu w najbliższy wtorek.

Kaliszanie mają okazję wybrać się na spektakl za darmo, w ramach tegorocznej akcji "Dotknij Teatru". Przedstawienie przygotowywane z kaliskimi aktorami przez reżysera Adama Nalepę swoją premierę będzie miało dopiero za kilka tygodni, więc tym bardziej warto sprawdzić, czym w maju uraczy nas teatr.

Przedsięwzięcie "Dotknij teatru" wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru - święta sceny, ustanowionego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które nastąpiło cztery lata wcześniej. Projekt zainicjowany został przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku, narodził się z pomysłu Grupy Inicjatywnej, a liderem i koordynatorem był Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Jest to inicjatywa pionierska w skali kraju.

Próba otwarta adaptacji sztuki Williama Shakespeare'a odbędzie się 2 kwietnia o g. 11 na Dużej Scenie. Dla pierwszych 100 osób wstęp wolny. Pozostałe osoby za wejściówkę zapłacą 5 zł.

(eb)
Życie Kalisza
5 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia