Za kulisami wirtualnej rzeczywistości

Pre-Event - otwarcie instalacji „Vrtualna przemiana“

Adaptacja opowiadania Franza Kafki „Przemiana" w technologii VR oraz wykład/prezentacja - Za kulisami wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualna rzeczywistość (VR) jako medium i forma wyrazu artystycznego staje się w wielu dziedzinach sztuki coraz ważniejsza. Także Goethe-Institut od kilku lat z powodzeniem wykorzystuje technologie wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR), a także eksperymentuje z nowymi możliwościami ich zastosowania.

Instytuty Goethego na świecie tworzą projekty VR takie jak „VRtualna przemiana", „Gabinet" czy „Virtual Bauhaus" – projekt pozwalający widzom z całego świata poznać najważniejsze budynki, przedmioty czy idee Bauhausu za pomocą innowacyjnej technologii VR.

Goście:
Goran Vulinovic, specjalista ds. wirtualnej rzeczywistości (VR) z Monachium, opowie o aktualnych i przyszłych projektach VR w Instytutach Goethego na całym świecie.

Mika Johnson, artysta pochodzący z Kalifornii, mieszkający w czeskiej Pradze, przybliży nam, jak przebiegała produkcja sekwencji filmowej do „VRtualnej przemiany", stworzonej w Czechach przez zespół start-upowy. Instalacji będzie można doświadczyć osobiście w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie do 29 listopada 2019.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna i kulinarna.
Muzyka: DJ Bumi

(-)
Materiał Instytutu
8 października 2019
Portrety
Franz Kafka

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia