Za miesiąc roztańczona impreza

Dancing Poznań 2014

41 technik tańca, 30 pedagogów i spektakle teatrów tańca z całego świata, to tylko niektóre z punktów programu, czekających na uczestników Dancing Poznań 2014. Wydarzenie, które odwiedzają od 21 lat setki osób odbędzie się w tym roku w dniach od 16 do 23 sierpnia. Jego organizatorem jest Polski Teatr Tańca.

Na Dancing Poznań 2014 składają się 21. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca oraz szereg wydarzeń towarzyszących takich jak wystawy fotograficzne czy uroczysty pokaz pracy uczestników imprezy. Podczas warsztatów będzie można spróbować swoich sił m.in. w technikach: taniec współczesny, hip-hop, broadway jazz i afro cubano. W międzynarodowym gronie warsztatowych pedagogów znajdą się tancerze m.in. z USA, Kuby, Izraela, Brazylii i Norwegii. Zajęcia realizowane będą na 3 poziomach zaawansowania, stwarzając możliwość udziału w wydarzeniu zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i profesjonalistom.

Miłośnicy teatru tańca będą mogli obejrzeć w Poznaniu przedstawienia sławnego Iceland Dance Company (Islandia), Polskiego Teatru Tańca, Katrín Gunnarsdottir i Melkorki Sigridur Magnusdottir (Islandia), Sopockiego Teatru Tańca, Kieleckiego Teatru Tańca oraz spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST.

Ostatniego dnia imprezy odbędzie się również pokaz uczestników Coaching Project, pracujących pod okiem Stiana Danielsena, członka zespołu Jo Strmgren Kompani (Norwegia).

Bilety na festiwalowe przedstawienia będzie można nabywać drogą internetową od 17 lipca. Cena biletów: 30 zł - bilet normalny / 15 zł - bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2014.

(-)
Materiał Organizatora
19 lipca 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia