Za tydzień katowickie święto komedii

7. Katowicki Karnawał Komedii

Jak zwykle bilety na przedstawienia KKK rozeszły się jak ciepłe bułeczki w ciągu kilku godzin, a nawet... minut. Można jednak liczyć na odwołane rezerwacje. W programie m.in. premiera Teatru Korez, przedstawienia warszawskich teatrów: Och-Teatru, Ateneum, Powszechnego czy krakowskiego Starego Teatru.

Na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego gwiazdy takie jak Marian Opania, Edyta Olszówka, Cezary Żak, Piotr Machalica, Piotr Polk czy Magda Umer.

To jest chyba najlepiej sprzedająca się impreza teatralna w naszym województwie. Katowicki Karnawał Komedii, którego siódma edycja rozpocznie się za tydzień, w piątek 31 stycznia, zwykle rozpoczyna sprzedaż i rezerwację biletów w grudniu. Te rozchodzą się na pniu, czemu trudno się dziwić, bo program jest bogaty w ciekawe przedstawienia, a ceny - dość niskie.

W tym roku rekord zaliczyło przedstawienie "W progu, czyli tajemnica zaniechanych spodni" warszawskiego Teatru Ateneum, monodram Mariana Opani [na zdjęciu]. Spektakl, który zostanie wystawiony 7 lutego na scenie Teatru Korez, wyprzedał się w... 6 minut.

Jednak wciąż można próbować kupić bilety na spektakle, czasami "cudem" znajdują się bilety z odwołanych rezerwacji. Numer do kasy katowickiego Teatru Korez to: 32 785 70 15, a do kasy Teatru Śląskiego: 32 2599360.

Impreza rozpocznie się w piątek 31 stycznia dwoma spektaklami: o godz. 19.00 w Teatrze Korez odbędzie się premiera "Poczekalni", monodramu Grażyny Bułki w reżyserii i scenografii Joanny Zdrady. Tekst napisał Piotr Bułka, syn pani Grażyny, również aktor. Za to w Teatrze Śląskim o tej samej godzinie obejrzymy "Klarę" Izy Kuny w reżyserii zabrzanki, znanej głównie z dokonań aktorskich, Aleksandry Popławskiej. W głównej roli: Edyta Olszówka.

W sobotę 1 lutego o godz. 19.30 w Teatrze Śląskim czeka nas "Plotka" Teatru Syrena w Warszawie, z Tomaszem Saprykiem, Piotrem Polkiem, Piotrem Szwedesem, a w Teatrze Korez o 18.00 i 20.30: "Chity dla prosperity", czyli występ Zenona Laskowika i Kabareciarni w ramach Kabaretowej Sceny Trójki. W niedzielę 2 lutego o 19.00 w Teatrze Śląskim obejrzymy "Piszczyka" poznańskiego Teatru Polskiego, a o 18.00 w Teatrze Korez: "Więzi rodzinne" warszawskiej sceny Ma Production z m.in. Małgorzatą Pieńkowską w obsadzie.

Poniedziałek 3 lutego upłynie w Teatrze Śląskim pod znakiem głośnego "Pawia królowej" wg powieści Doroty Masłowskiej Narodowego Starego Teatru z Krakowa (godz. 19.00). W Korezie o 18.00 i 20.30 zostanie wystawiony najnowszy hit tej sceny: "Swing" Abelarda Gizy. We wtorek 4 lutego o 19.00 w Teatrze Śląskim zostanie wystawione "Przedstawienie świąteczne", nowa produkcja Och-Teatru w reż. Krystyny Jandy (w obsadzie m.in. Cezary Żak, Piotr Machalica, Katarzyna Żak, Marcin Perchuć). W Korezie wysłuchamy piosenek Magdy Umer (godz. 18.00). W środę 5 lutego o 18.00 i 20.30 w Korezie obejrzymy "Trzech muszkieterów" Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa, w czwartek o 18.00 - monodram "Aktor... to aktor... to aktor" w wykonaniu Cezarego Morawskiego. W piątek wystąpi wspomniany Marian Opania, a w sobotę o 18.00 w Korezie odbędzie się ostatnie przedstawienie Katowickiego Karnawału Komedii: "Sarenki" Teatru Ludowego z Krakowa.

Katarzyna Pachelska
Polska Dziennik Zachodni
24 stycznia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...